PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236351}

Mroczny Rycerz

The Dark Knight
8,0 522 183
oceny
8,0 10 1 522183
8,0 51
ocen krytyków
Mroczny Rycerz
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz

W sensie starsze, bo oglądałam Batmana tego pierwszego z Michaelem Keytonem, ale szczerze nie jest zbyt powalający, a chciałabym oglądnąć Batman i Robin i Dark Knight. Mogę oglądnąć tak o, i nie w płynie mi to na ciąg zdarzeń, czy muszę po kolei? Od razu uprzedzam, że jestem osobą, która wszystko musi mieć poukładane w całość i dbam o szczegóły.

Jestem_nieznosna

Batman i Robin możesz obejrzeć bez jakichkolwiek poprzednich części, ten film jest zbyt słaby by się zagłębiać w fabułę, ale jest idealny jako taki paszkwil, z którego chcesz się pośmiać i poszydzić :P
Co do Dark Knight to warto obejrzeć wcześniej Batman Początek, trylogia Batmanów Nolana to jedna historia i nie łączy się poprzednimi. Po kolei: Batman Początek, Mroczny Rycerz, Mroczny Rycerz Powstaje.

WombiWMI

wielkie dzięki :)

WombiWMI

"ten film jest zbyt słaby, by się zagłębiać w fabułę" - ale jednak na nią wpływa jakoś? mówiłam, że jestem osobą szczegółową. Żeby pójść na film o ostatnich Transformersach, których nie lubię, musiałam oglądnąć wszystkie, mimo że kompletnie mnie tematyka nie interesuje.

Jestem_nieznosna

Wydaje mi się, że nie, ale niestety cieczko mi powiedzieć, stare filmy z Batmanem widziałem bardzo dawno, a Batman i Robin zobaczyłem dość niedawno jakoś przypadkowo. Nie przeszkadzało to w odbiorze, raczej nie ma tam odwołań do poprzednich części, wystarczy ogólne pojęcie o postaci jaką jest Batman, czy to z komiksów, animacji, gier lub poprzednich/późniejszych filmów. Film nie kontynuuje wątków poruszonych w poprzednich częściach - więc podejście z marszu powinno wystarczyć, ale tak jak napisałem warto mieć pojęcie o postaci.

WombiWMI

a co z batman Forever, który jest chyba "czwartą częścią tej trylogii" jak widzę? Dużo ma z nią wspólnego?

ocenił(a) film na 10
Jestem_nieznosna

Tylko Batman Początek

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones