PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236351}

Mroczny Rycerz

The Dark Knight
8,0 522 214
ocen
8,0 10 1 522214
8,0 52
oceny krytyków
Mroczny Rycerz
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz

Przeciętny

ocenił(a) film na 5

Naprawdę nie wiem co ludzie w tym widzą, nie ma tutaj klimatu, fabularnie jest tak sobie, a robienie z histori o facecie przebierającym się za nietoperza poważnego kina akcji jest idiotyzmem. Twórcy zapomnieli też, że zbyt duża ilość akcji i efekciarstwa może najzwyczajniej nudzić i chyba tylko postać Jokera ratuje film chociaż i tak nie dorównuje kreacji Nicholsona.

Wostock

Zapominasz o tym że każdy ma inny gust .

ocenił(a) film na 5
wort801

Dobrze zdaje sobie z tego sprawę, to po prostu moja subiektywna opinia. Nie wymagam ani nie oczekuje, że inni będą się ze mną zgadzać.

Wostock

Spokojnie chodziło mi o Twój komentarz ok szanuje twoje zdanie mi się film bardzo podobał i tyle .

ocenił(a) film na 5
wort801

Nie sądziłem, że moja wypowiedź może sprawiać wrażenie agresywnej.

ocenił(a) film na 9
Wostock

Jesteś w Internecie. Wszystko co powiesz i tak zostanie użyte przeciwko tobie.

ocenił(a) film na 6
Wostock

Witaj w klubie :)

ocenił(a) film na 10
Wostock

Batman jest postacią komiksową, więc na wielką powagę i realistyczność liczyć nie można ; ) To tak jak Superman - można powiedzieć że film jest śmieszny, no bo kto normalny pokazuje się w takim kostiumie, umie latać itp. Jest to kino trochę rozrywkowe, ale tak czy siak nie mogę wpłynąć na twoją ocenę. Po prostu ci się nie podobało i tyle.

ocenił(a) film na 5
natka17_1998

No właśnie czepiam się tej powagi i silenia się na realizm. Podobały mi się batmany Burtona właśnie ze względu na swoją komiksowość.

ocenił(a) film na 10
Wostock

Myślę że to dlatego, że ludzie teraz bardzo lubią filmy akcji. Takie produkcje przyciągają większość do kin. Łatwy zarobek. A starego klimatu już się tak czy siak nie odtworzy (takiego jak u Burtona).
Sama bardzo lubię trylogię Nolana, ale nie jest powiedziane że każdemu będzie się podobać.

ocenił(a) film na 10
natka17_1998

Filmy akcji to były w latach 90tych, teraz są superhero

ocenił(a) film na 10
Himiteshu

Zdecydowanie teraz powstaje mnóstwo produkcji o superbohaterach, ale kręcono takowe też wcześniej. Myślę, że można było jeszcze uświadczyć jakieś fajne kino akcji w ostatniej dekadzie. Chyba że nie o to ci chodziło, a ja coś źle zrozumiałam.

ocenił(a) film na 10
Wostock

Wiesz ze komiksy mogą być poważne, prawda?

ocenił(a) film na 5
natka17_1998

Nie wiedzieć czemu ludzie na zachodzie mają jakieś skrzywienie na punkcie realizmu, a przecież film jest z założenia czy nierealistycznym.

ocenił(a) film na 10
Wostock

Nolan postawił na realizm i niektórym się to podoba,a niektórym nie w tym tobie . Nie jest to może najlepsza metoda na przedstawienie postaci jaką jest Batman ale z drugiej strony mieliśmy okazje zobaczyć go trochę w innym świetle .

ocenił(a) film na 5
znaffca7

Czasami pójście w schemat jest lepszym wyjściem niż silenie się na oryginalność.

ocenił(a) film na 10
Wostock

To czemu taka niska ocena?

użytkownik usunięty
Wostock

nie wiem czy wiesz,ale to film na podstawie komiksu,więc tak jak ktoś ci to wcześniej wytłumaczył realistyczność miejsca tu nie ma...

ocenił(a) film na 5

Jezu czy ja piszę po chińsku, przecież ciągle pisze, że własnie potraktowanie tej historii na serio i zbyt duże przywiązanie do realizmu przeszkadzały mi w oglądaniu.

ocenił(a) film na 10
Wostock

Historia nigdy do końca nie jest realna i nie będzie, zrozum to

ocenił(a) film na 9
Wostock

In the dark knight, joker is portrayed to the audience the way that batman is portrayed to criminals.

What do we ever find out about the joker? Nearly nothing. He is a man with seemingly endless resources that arrived in Gotham, looked at the state of the city, decided that something must be done to change it, and so he offers his services to the criminals of the city. Not because he wants anything in return, but simply to "send a message". We never know what his real name is, where he got those scars, where he goes or what he does when he's not wearing the makeup.

This is almost exactly what batman is to the underworld. A man who arrived out of nowhere with all these gadgets and vehicles, who decided that he could change the way that Gotham was by doing the work that the police wouldn't do, and thus "sending a message". And in the same way that the police turn on batman, and have to condemn his actions, the criminals of Gotham eventually sell out the joker.

The two are presented as two sides of the same coin. This is hammered home by the fact that two face is in the movie, a character who uses the same coin to make decisions about good and evil.

Wostock

Moim zdaniem natomiast ten Batman to arcydzieło które warto jest obejrzeć by zobaczyć jak powinny wyglądać dobre filmy kina akcji.

Cała otoczka filmu to majstersztyk, genialne zdjęcia i muzyka dodają klimatu, oraz świetnie zarysowane charaktery każdej postaci nawet tych drugoplanowych potrafią świetnie urozmaicić oglądanie filmu przy okazji nie nudząc ani na chwilę. Dlatego ten ponad dwu i półgodziny seans ogląda się praktycznie z nieustającą ciekawością co będzie za chwilę i w jaką kolejną pułapkę zastawioną przez Jokera wpadnie Batman.

Wisienką na torcie poza znakomitymi dialogami jest oczywiście scenariusz i wspaniała gra aktorska.

Tutaj króluje Heath Ledger który bezsprzecznie porwał całe widowisko.

Wszystkie te czynniki składają się na końcową notę - 10/10, bo zwyczajnie moim zdaniem tego filmu nie dało się zrobić lepiej.

ocenił(a) film na 5
XXXD

"świetnie zarysowane charaktery każdej postaci nawet tych drugoplanowych"
Jocker i ten prokurator są dobrze zarysowani, reszta na czele z tytułowym bohaterem jest raczej nijaka.

"Dlatego ten ponad dwu i półgodziny seans ogląda się praktycznie z nieustającą ciekawością co będzie za chwilę i w jaką kolejną pułapkę zastawioną przez Jokera wpadnie Batman. "
Jest za dużo akcji i wymuskanych efektów specjalnych, widzowi nie daję się chwili oddechu przez co można się zmęczyć.

"Wisienką na torcie poza znakomitymi dialogami jest oczywiście scenariusz i wspaniała gra aktorska"
Rzemieślnictwo, co prawda raczej niezłe, ale mimo wszystko rzuca się to w oczy.

ocenił(a) film na 10
Wostock

Jak się nie lubi komiksów o superbohaterach to się nie zrozumie i tyle

ocenił(a) film na 5
Himiteshu

Nie przepadam, ale nie jestem też uprzedzony staram się mieć otwarty umysł. Powtórzę sie nie wiem po raz, który, ale podobały mi się Batmany burtona i pierwsza ekranizacja X-men więc nie dyskwalifikuje automatycznie historii o superbohaterach.

ocenił(a) film na 3
Wostock

Myślę że komiksy o Batmanie są lepsze niż te filmidła Nolana. Przynajmniej mają klimat.

ocenił(a) film na 5
nudecroft

Nie jest to znowu moja ulubiona postac z dc, ale trudno się nie zgodzić np. powrót mrocznego rycerza bardzo sobie cenię.

ocenił(a) film na 3
Wostock

Jeśli np miałabym wybrać pomiędzy Batmanem a Spawnem to wybrałabym Spawna jednak. Jeśli miałabym wybrać pomiędzy Batmanem a Spidermanem to wybrałabym Batmana. Z tym że jedno jest Marvela a drugie DC.

ocenił(a) film na 5
nudecroft

Ja lubię marvela tylko za x menów, jednak dc jest dla mnie bardziej klimatyczne zwlaszcza przez młodych superhero. Generalnie częściej mialem do czyniena z kreskowkami niż komiksami.

ocenił(a) film na 3
Wostock

Mnie się bardzo podobał serial animowany o Batmanie Warner Bros, bardzo stylowy i mroczny klimat Noir a postacie rewelacyjne np Scarecrow - bardzo ciekawa i charyzmatyczna postać druga po Jokerze. U Nolana postać Scarecrowa była totalnie skopana. To samo tyczy się Ras Al Ghula bo w filmie animowanym ta postać była bardzo ciekawa i tajemnicza za to Nolana postać Ras Al Ghula to zwykły facet. Mogę tak wymieniać w nieskończoność. Po prostu filmy Nolana nie mają szans w starciu z animowaną wersją.

ocenił(a) film na 5
nudecroft

Widziałem trochę i przyznam, że to naprawdę dobra rzecz. W ogóle dla mnie to całe animowane uniwersum dc zjada mcu na śniadanie.

ocenił(a) film na 3
Wostock

No to się zgadzamy : ) Fajnie.

użytkownik usunięty
Wostock

Dokładnie. To według mnie jedynie dobry film o superbohaterze, a ludzie wynoszą go pod niebiosa.

ocenił(a) film na 10

Bo się nie znasz :)

użytkownik usunięty
Himiteshu

Raczej myślę że to ty się nie znasz :) <--- buźka nienawiści

Mówisz że film jest DOSKONAŁY a nie przedstawiasz żadnych argumentów które by za tym świadczyły. Zobacz sobie najpierw jakieś arcydzieło filmowe, bo najwyraźniej nie znasz tego pojęcia gówniaku.

ocenił(a) film na 10

Ojj cwaniak przed monitorem? :)

użytkownik usunięty
Himiteshu

Ojj miernota przed monitorem? :)

ocenił(a) film na 10
Wostock

Musisz mieć smutne życie bez wyobraźni

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones