Mudbound

2017 2 godz. 14 min.
7,4 17 944
oceny
7,4 10 17944
13 592
chce zobaczyć
7,4 12
ocen krytyków
{"rate":7.41667,"count":12}
powrót do forum filmu Mudbound
 • Erdorado ocenił(a) ten film na: 9

  Czuć klimat, głosy lektorów przedstawiające historie, muzyka i stroje. Dobrze dobrani aktorzy. Film dosyć ciężki bo i temat filmu sam w sobie jest ciężki. Przez większość filmu było mi po prostu smutno. Mimo to są też wątki bardzo piękne jak przyjaźń między dwoma weteranami w ówczesnym świecie. Polecam, każdemu jeżeli ma ochotę na jakiś dramat. Ten jest bardzo dobry.

 • MaX_20 ocenił(a) ten film na: 8

  Erdorado dokładnie.

 • nan_s ocenił(a) ten film na: 10

  Erdorado Tak:) Zgadzam się:).
  Dramat wyjątkowo poruszający - historia trochę z różnych punktów widzenia, ale zachowująca ciąg, przy tym aktorzy bardzo zgrani.
  Aktor grający Ronsela - powinien być nominowany do Oscara:) - zagrał o wiele więcej emocji niż aktor z "Uciekaj:)", już o Hanksie nie wspominając:)
  Film o rasizmie na pierwszym planie - a są i uczucia rodzinne tj. relacje ojciec-synowie, brat-brat, żona-mąż-kochanek, i wątek przyjaźni (świetnie zagrany:), i wątek urazów po wojnie.
  A przy tym rasizm pokazany jest bardzo szczególnie - coś jakby zasklepienie w błocie, coś co oblepia, coś co staje się codziennością - choć nie jest naturalne. Scena linczu poruszająca! Ale mocna była także scena z zabronieniem wychodzenia przez frontowe drzwi sklepu po powrocie z wojny! Tak jakoś mnie wtedy serce ścisnęło!

 • Luevano ocenił(a) ten film na: 9

  nan_s Film naprawdę złapał mnie za serce. Świetne postacie, świetna historia, prawdziwa. Na YT jest kanał ciekawe historie, gość opowiada tam o historiach związanych z dyskryminacją.