Pięknie nakręcony.

Czuć klimat, głosy lektorów przedstawiające historie, muzyka i stroje. Dobrze dobrani aktorzy. Film dosyć ciężki bo i temat filmu sam w sobie jest ciężki. Przez większość filmu było mi po prostu smutno. Mimo to są też wątki bardzo piękne jak przyjaźń między dwoma weteranami w ówczesnym świecie. Polecam, każdemu jeżeli ma ochotę na jakiś dramat. Ten jest bardzo dobry.

31
  • dokładnie.

  • Tak:) Zgadzam się:).
    Dramat wyjątkowo poruszający - historia trochę z różnych punktów widzenia, ale zachowująca ciąg, przy tym aktorzy bardzo zgrani.
    Aktor grający Ronsela - powinien być nominowany do Oscara:) - zagrał o wiele więcej emocji niż aktor z "Uciekaj:)", już o Hanksie nie wspominając:)
    Film o rasizmie na pierwszym planie - a są i uczucia rodzinne tj. relacje ojciec-synowie, brat-brat, żona-mąż-kochanek, i wątek przyjaźni (świetnie zagrany:), i wątek urazów po wojnie.
    A przy tym rasizm pokazany jest bardzo szczególnie - coś jakby zasklepienie w błocie, coś co oblepia, coś co staje się codziennością - choć nie jest naturalne. Scena linczu poruszająca! Ale mocna była także scena z zabronieniem wychodzenia przez frontowe drzwi sklepu po powrocie z wojny! Tak jakoś mnie wtedy serce ścisnęło!

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię