PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=768972}
7,4 24 138
ocen
7,4 10 1 24138
7,2 27
ocen krytyków
Mudbound
powrót do forum filmu Mudbound

Pięknie nakręcony.

ocenił(a) film na 9

Czuć klimat, głosy lektorów przedstawiające historie, muzyka i stroje. Dobrze dobrani aktorzy. Film dosyć ciężki bo i temat filmu sam w sobie jest ciężki. Przez większość filmu było mi po prostu smutno. Mimo to są też wątki bardzo piękne jak przyjaźń między dwoma weteranami w ówczesnym świecie. Polecam, każdemu jeżeli ma ochotę na jakiś dramat. Ten jest bardzo dobry.

ocenił(a) film na 8
Erdorado

dokładnie.

ocenił(a) film na 10
Erdorado

Tak:) Zgadzam się:).
Dramat wyjątkowo poruszający - historia trochę z różnych punktów widzenia, ale zachowująca ciąg, przy tym aktorzy bardzo zgrani.
Aktor grający Ronsela - powinien być nominowany do Oscara:) - zagrał o wiele więcej emocji niż aktor z "Uciekaj:)", już o Hanksie nie wspominając:)
Film o rasizmie na pierwszym planie - a są i uczucia rodzinne tj. relacje ojciec-synowie, brat-brat, żona-mąż-kochanek, i wątek przyjaźni (świetnie zagrany:), i wątek urazów po wojnie.
A przy tym rasizm pokazany jest bardzo szczególnie - coś jakby zasklepienie w błocie, coś co oblepia, coś co staje się codziennością - choć nie jest naturalne. Scena linczu poruszająca! Ale mocna była także scena z zabronieniem wychodzenia przez frontowe drzwi sklepu po powrocie z wojny! Tak jakoś mnie wtedy serce ścisnęło!

ocenił(a) film na 9
nan_s

Film naprawdę złapał mnie za serce. Świetne postacie, świetna historia, prawdziwa. Na YT jest kanał ciekawe historie, gość opowiada tam o historiach związanych z dyskryminacją.

Erdorado

To było mocne i przygnębiające na całej linii. Tak się wczułem w całą historię, że gdybym miał takiego ojca, to bym go udusił. Powiem szczerze, byłem wściekły i nabuzowany.

ocenił(a) film na 7
Erdorado

lektorzy to głosy aktorów na początku narratorem jest Mulligan

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones