PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=504470}

Mulan

Hua Mulan
7,3 9 335
ocen
7,3 10 1 9335
Mulan
powrót do forum filmu Mulan

Zawsze uwielbiałam bajkę Mulan i gdy dowiedziałam się , że istnieje też film nie mogłam go nie obejrzeć . Nie zawiodłam się. Pięknie przedstawiony wątek miłosny jak i przede wszystkim poświęcenie, które obaj główni bohaterowie podejmowali dla dobra kraju i bliskich im osób zarówno podczas wojny jak i po jej zakończeniu . Twórcy filmu przemycili do niego piękny morał, że niekiedy należy zrezygnować z własnego szczęścia dla wyższego celu.
Tego brakowało bajce, która skończyła się typowym happy endem. Życie to nie bajka. Trzeba być gotowym na wyrzeczenia. Zakończenie jest tu zdecydowanie wielkim plusem! Co więcej zaskoczyła mnie bardzo dobra gra aktorska, której szczerze mówiąc nie spodziewałam się po azjatyckiej produkcji ;)

ocenił(a) film na 9
TooDeadToDie

To jeden z moich ulubionych filmów ! Troche romansu, troche bitew. Super :)

ocenił(a) film na 8
TooDeadToDie

Mnie to zakończenie zupełnie nie odpowiada, biorąc pod uwagę, że w tamtych czasach (zakaz wprowadzono dopiero w latach XX) można było mieć kilka żon (zwłaszcza cesarz), to nie jest dla mnie zrozumiałe dlaczego nie mogła zostać drugą żoną...???

NidhoggVrede

Widocznie dla większego dramatyzmu. Poza tym kultury dalekowschodnie są ze swej natury bardzo pesymistyczne, a indywidualne uczucia, jednostkowe losy w tych kolektywistycznych, uporządkowanych i mocno hierarchicznych światach nie znaczą tak dużo, jak u nas. Chiny to nie Europa. Ale fakt, mi też to zakończenie nie przypadło do gustu.

ocenił(a) film na 8
s292

Jakoś Europa nie przypadła mi do gustu, takich produkcji w ogóle nie oglądam... zdecydowanie wolę te azjatyckie, najlepiej z HK. Jednak prawie zawsze źle się kończą, nawet w komedii potrafią uśmiercić głównego bohatera. Ostatnio wykładowca na kulturze Chin starał nam się wyjaśnić dlaczego zawsze film kończy się śmiercią bohaterów, ale kiedy to powtórzyłam chińskiej przyjaciółce, powiedziała, że to interesująca koncepcja, według mnie po prostu autor miał taką wizję... Co ciekawe, bajki chińskie (książka) mają pozytywne zakończenie...

NidhoggVrede

cztery lata minęły, ale: jaka była ta koncepcja?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones