PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657946}

Muminki na Riwierze

Muumit Rivieralla
5,6 708
ocen
5,6 10 1 708
Muminki na Riwierze
powrót do forum filmu Muminki na Riwierze

To już nie są te "Muminki", które ja pamiętam. A ten szary Włóczykij bez włosów, trzymający w ustach fajkę do góry nogami po prostu mnie przeraził. Profanacja takiej ponadczasowej animacji....

użytkownik usunięty
Increibla

Niestety XXI wiek dotarł również do Krainy Muminków. Należy nad tym pochylić głowy i upamiętnić "prawdziwe" Muminki minutą ciszy.

To była Dolina, nie Kraina.
:)

użytkownik usunięty
Increibla

Tak!!!!!! Dolina!!! Faux pas z mej strony i to ogromne. Dziękuję za zwrócenie uwagi :) Pozdrawiam przy okazji :)

ocenił(a) film na 7

Dotarł, ale cofając się do korzeni tej serii. Film powstał na podstawie komiksu Tove Jansson publikowanego w 1955 roku ; 3
Może Ci się film nie podobać, ale są to jak najbardziej "prawdziwe" Muminki i prawdopodobnie najwierniejsza pierwowzorowi animacja w tej serii.

Increibla

Dokładnie. Jak dla mnie ta bajka w tym wykonaniu jest bez sensu. Wytrzymałam pół godziny- beznadziejna.

ocenił(a) film na 7
Increibla

Żadna profanacja, raczej powrót do korzeni!
Film powstał na podstawie oryginalnych komiksów Tove Jansson, które były publikowane na długo przed jakąkolwiek animacją o Muminkach. Humor i kreska były dokładnie w takich samych klimatach jak film, satyryczne i purnonsensowe. Zasadniczo różniły się od onirycznych książek i dotychczasowych animacji. Film jest po prostu dość wierną adaptacją komiksu (wydanego także w Polsce).

Szem

To nie byly komiksy, tylko ksiazki.

ocenił(a) film na 7
bella91

Były książki i były komiksy, nawet wydane w Polsce.
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/muminki_albumiki/6

Increibla

Ale wiesz, że włóczykij nie ma włosów również na ilustracjach Tove Jansson? Obawiam się, że zbytnio sugerujesz się wersją anime, podczas gdy ten film to właśnie powrót do korzeni.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/1919101_1015386195552 4533_2983994024376867024_n.jpg?oh=3ee8f0fbbffa8a4e3cff1d9bb4bd5905&oe=56FB9C57

Increibla

Masz racje. I żadne tłumaczenie że "to powrót do korzeni" nie maja tu sensu. Film jest nedzny w każdym calu. POstacie nie zachowuja sie jak prawdziwe muminki tylko to udaja. Tatus Muminka, udaje tatusia, mamusia, mamusie i td. Całą historie moża skrócić do 15 -20 minut i nie jest specjalnie ciekawa. Jest przewidywalna i bez polotu jakby nie pisana przez autorke tylko jakiś nasladowcow probujacych podszyc sie pod nią. Nędza.

Increibla

strasznie skurczyli dolinę Muminków przecież w oryginale ich domek nie stał nad morzem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones