PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=894}
7,8 59 907
ocen
7,8 10 1 59907
8,1 40
ocen krytyków
Nóż w wodzie
powrót do forum filmu Nóż w wodzie

Plagiat?

ocenił(a) film na 7

Ze strony Polańskiego. Oczywiście fabuły są zgoła odmienne, ale podobieństwa duże między "W pełnym słońcu" a "Nóż w wodzie", który to wyszedł rok później. Widać również inspirację przy plakacie.

ocenił(a) film na 8
scandynavian

Podobieństwo, bo łódka? Innych nie widzę. Porównanie, a co gorsze posądzanie o plagiat jest absurdalne.
Polański już miał kilka lat wcześniej przygotowany scenariusz do "Noża...", ale władze nie puściły go do produkcji.

ocenił(a) film na 7
coolhanded

Nie no, wiadomo, że nie plagiat. Tak tylko napisałam ;) Chciałam tylko zauważyć podobieństwo między plakatami i motywem przewodnim.

scandynavian

Skoro wiadomo, że nie ma mowy o plagiacie, to po co używać takich obraźliwych, pejoratywnych słów wobec twórcy takiej rangi jak Polański?
Nie ma mowy nawet o tym by Polański inspirował się dziełem Clementa, skoro razem ze Skolimowskim i Goldbergiem napisali scenariusz już pod koniec lat 50-tych, więc gdzie tu miejsce na plagiat? Samego podobieństwa motywów poza miejsce akcji nie widzę, a oba filmy dobrze znam i mają szczególne miejsce w moim sercu.

ocenił(a) film na 6
scandynavian

Też to zauważyłam. Film Polańskiego to coś w rodzaju rozwinięcia motywu z Clementa na cały film. Jak dla mnie, z nie do końca fascynującym skutkiem. Już nie mówiąc o tym ,że Malanowiczowi cholernie daleko do Delona...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones