PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=894}
7,8 59 628
ocen
7,8 10 1 59628
8,1 37
ocen krytyków
Nóż w wodzie
powrót do forum filmu Nóż w wodzie

To jest science-fiction

użytkownik usunięty

Chłop bierze blondyna na pokład jachtu. Tylko po co, skoro przyjechał tu się bzykać z żonką na jeziorku. :) Nie miał nawet pretekstu, by go wziąć do samochodu, więc tym bardziej na pokład. Nie kupuję tego, że chciał się popisywać, bo skoro miał żonkę za nic, to by nie chciało mu się tak zachowywać. Scenariusz jest od strony psychologicznej mało wiarygodny.

Po co? Żeby pobawić się, porywalizować i pokazać swoja wyższość. Nie tylko o żonę chodzi, ale o samego Andrzeja, przecież Krystyna widzi w Chłopaku widzi odbicie Andrzeja sprzed lat.
Jeśli "żonę miałby za nic" nie przejąłby się wcale potencjalną zdradą. Ona była istotna - choćby jako symbol statusu i dobrego samopoczucia.

użytkownik usunięty
zweistein

Ale czy to jest wiarygodne, że podwozi się chłopaka, który Cię wkurzył? Że bierze się rywala na pokład własnego jachtu? W dodatku takiego, co woli piesze wędrówki od pływania i w sumie nie wiadomo czemu się zgadza? Dla mnie początek jest dziwny.

Jasne, bo Andrzej to samiec alfa, szuka wyzwania, chce się zmierzyć i przede wszystkim jest całkowicie pewien, że ma wszystko pod kontrolą.
Ten "rywal" miał być tłem dla jego popisów.
Fabuła opiera się na pokazaniu spotkania, zderzeniu przeciwieństw (Andrzej - Chłopak), wygrywane są spięcia, normalna zasada w filmie.

użytkownik usunięty
zweistein

No właśnie chyba nie alfa, skoro bierze chłopaka do samochodu, by wyprzedzić jakieś pretensje żony, a sam z siebie by tego raczej nie zrobił. Alfa nie ulega niczyjej presji, to właśnie chłopak jest lepszy, bo robi co chce. Tylko nie wiem czy właśnie to chciano pokazać w tym filmie. :D

Przecież to nie żona pociąga za sznurki w tym związku - jest podporządkowana Andrzejowi. Gdyby sam nie chciał, nie zabrałby chłopaka. A zrobił to z tych powodów, o których napisałem wyżej - psychologicznie uzasadnione.
Film bazuje na zderzeniu tych dwóch postaci, tym ciekawszym, że figura Chłopaka może symbolizować Andrzeja za młodu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones