PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1138}
6,6 3 164
oceny
6,6 10 1 3164
6,7 13
ocen krytyków
Na srebrnym globie
powrót do forum filmu Na srebrnym globie

MIAZGA

ocenił(a) film na 10

Praca kamery.

Kostiumy, charakteryzacja też. Plenery.

Aktorzy wypruwający sobie żyły, żeby zagrać jeszcze lepiej.

Ale jak ta kamera chodzi...

ocenił(a) film na 10
Kriss_11

kwasowa wizja, momentami trudno wysiedzieć ale globalne wrażenie powalające, film który pozostaje w pamięci na zawsze

ocenił(a) film na 9
Kriss_11

Potwierdzam powyższe opinie.

ocenił(a) film na 10
Kriss_11

Witam. wszystkich,
ze względu na ten film postanowiłem się w końcu tu zarejestrować.
NSG oglądałem wiele lat temu, zrobił wtedy duże wrażenie. W dniu dzisiejszym postanowiłem go sobie przypomnieć. Szok mija prawie 40 lat od kiedy go kręcono a on dalej poraża. Tematy w nim poruszone oraz ich mnogość sprawiają iż każdy znajdzie coś dla siebie. Co ważne po tylu latach film nie "trąci myszką"
Pytanie jakie stawia sobie wielu :czy film byłby lepszy gdybyśmy go mogli obejrzeć jako skończone dzieło?
W mojej ocenie niekoniecznie, w scenach opisowych uruchamiamy swoja wyobraźnię i każdy buduje je sobie po swojemu na podstawie tego co zobaczył. Druga sprawa to iż dzięki temu wybaczamy pewne niedociągnięcia tłumacząc sobie ... na pewno było by lepiej gdyby tylko pozwolili mu skończyć...
w mojej ocenie jeden z najlepszych polskich filmów i nie tylko

ocenił(a) film na 9
Kriss_11

Żuławski był niedocenionym mistrzem i tyle, powinien być stawiany na równi z Polańskim

dansol20

No, nakrecil jeden film lepszy niz wszystkie Polanskiego,tofilm pt , Opetanie.

Kriss_11

Praca kamery, zdjęcia super!

ocenił(a) film na 6
Kriss_11

Ja tam nie wiem, przysnąłem na tym jak Jerzy ciągle gadał filozofie o ziemi. Technicznie prawda, fajnie zrobiony, ale czasem się nie dało tego filmu oglądać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones