PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=565254}

Najczarniejsza godzina

The Darkest Hour
4,6 10 853
oceny
4,6 10 1 10853
4,0 2
oceny krytyków
Najczarniejsza godzina
powrót do forum filmu Najczarniejsza godzina

...przykład na:
-Godzina mroku
lub
-Mroczna godzina

ocenił(a) film na 5
The_Fallen

a po co?

Sony_West

Bo ta jest cienka

Sony_West

chociaz moze przesadzam

ocenił(a) film na 5
The_Fallen

Myślę, że trochę tak.. "Najczarniejsza godzina" brzmi nieźle, tajemniczo, groźnie. Jest też tłumaczeniem dosłownym, a sam przecież widziałeś, jak tu ludzie reagują na niedosłowne polskie tłumaczenia. Aczkolwiek tytuł "Godzina Mroku" też jest fajny i gdybym na sieci znalazł taki film, obejrzałbym go z powodu samego tytułu.

The_Fallen

Angielski tytuł - the darkest hour, czyli dosłownie najciemniejsza godzina. Polska wersja, czyli "najczarniejsza godzina" nie zmienia zbyt wiele. Jednak godzina mroku czy mroczna godzina już zmienia sens oryginalnego tytułu.
Chyba że nie widzisz różnicy między "the hour of gloom" czy "the gloomy hour" a "the darkest hour".

M0RiARTY

? Człowieczku, tu chodzi o wygląd stylistyczny tytułu, a nie jego poprawność.

The_Fallen

Może jesteś nowy na forach filmwebu, i nie zauważyłeś ale praktycznie w każdym filmie gdzie polski tytuł jest przetłumaczony nie poprawnie, (np. die hard na szklaną pułapkę) to użytkownicy się czepiają (nie dziwne) Dlatego też dużo wązniejsza jest poprawność w przetłumaczaniu, a nie tworzenie nowego tytułu.

M0RiARTY

Siedze tu już prawie od dobrych 4 lat, więc nowy nie jestem.
Mi tam w niektórych tytułach nie chodzi o poprawność językową, ale o wygląd tytułu.

The_Fallen

Sorry, że wątek odświeżam, ale wiesz może, jak zmienić nazwę filmu na tym portalu? Mam parę tytułów, które chciałbym poprawić, ponieważ są wpisane tytułem międzynarodowym, nie polskim.

The_Fallen

Raczej pasuje tu Zmarnowana Godzina w 3D a ja nawet nie mielem tego 3D wiec to byla Beznadziejna Godzina

koval321

w sumie ta..film slaby

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones