PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=640445}

Najlepsze najgorsze wakacje

The Way Way Back
6,8 50 307
ocen
6,8 10 1 50307
7,1 17
ocen krytyków
Najlepsze najgorsze wakacje
powrót do forum filmu Najlepsze najgorsze wakacje

Prostota.

użytkownik usunięty

Siła tego filmu tkwi w prostocie, banalna historia jednak przedstawiona w taki specjalny sposób, że nie możemy nie wczuć się w to co widzimy.

Jak ważnym jest to jakich ludzi na drodze spotkasz, Trent ktory powinien podbudowywać ego mlodego chłopaka przy każdej dowolnej okazji go po prostu upokarza, Owen natomiast swoją osobą, swoimi przekazami otwiera głównego bohatera na siebie i na ludzi, wreszcie widzimy młodego chłopaka uśmiechniętego, który dobrze czuje się wśród innych osób. Z nieśmiałego, zakompleksionego dzieciaka staje się bardziej otwartnym pracownikiem wodnego parku i "krolem brejkdensu".
Matka też za bardzo skupiała się na sobie a nie na nim, kiedy odkrywa, że był wybrany pracownikiem miesiąca dosłownie kopara jej opada, być może uświadamia sobie jak mało wie o swoim synu, no i końcowa scena kiedy przesiada się do niego - czyli chce naprawić ich relacje.

Ważnym jest to aby spotkać takiego "Owena" w swoim życiu, ktorzy przetrzy nam oczy, pomoże dostrzec to czego nie dostrzegaliśmy, otworzyć nas na nas samych i innych, szczegolnie kiedy jest się młodym i zagubionym.

Sam Rockwell po prostu rozwalił mnie swoją rolą.

A film jak najbardziej warto obejrzeć.

Szkoda, że nikt nie czyta tych twoich recenzji, jak przy Elizjum.

ocenił(a) film na 4
Mowiacy_do_reki

Ja przeczytałam, ale film dla mnie się po prostu dłużył :)

użytkownik usunięty
siasiarzyna

no kto co lubi

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9

Agreed 100% ;)

Scena wybuchu młodego wieczorem przy ognisku jednak mnie zamurowała. Tam nie patrzył na innych i nie miał problemu z "call it like I see it". To wymagało siły. W pewnym sensie pokazało, że jest silniejszy od matki i nią wstrząsnęło na tyle, żeby sama się opamiętała.

Co ciekawe jednak.. osobiście miałem swoiste przyjemne odczucie w środku że warto być sobą i znajdą się tacy którzy Cie za to nie potępią. Ile osób w dzisiejszych czasach się zatraca w myśl idei i ikon piękna, bycia cool etc. Tracą własną tożsamość.. A tutaj jednak trafiło to do mnie :)

użytkownik usunięty
stev1989

Otóż to, otóż to :)

ocenił(a) film na 8

Myślę, że film się nie podoba niektórym, dlatego że są nastawieni na tanią rozrywkę z idiotycznymi dialogami, rubasznymi żartami, sraniem i rzyganiem.

Tutaj humor jest subtelniejszy, a dramatyczne chwile nie dołują, dlatego jest to fajny film rodzinny, lekki w odbiorze. Dla widza w każdym wieku.

Co do końcówki filmu: cieszy mnie bardzo, iż matka nie kazała swojemu "fagasowi" zawrócić samochodu, bo zepsułoby mi to tak dobry odbiór filmu. I chyba tym, którzy na koniec się z jednej strony śmieją a z drugiej wzruszają, ten film najbardziej przypadnie do gustu.

użytkownik usunięty
grimfather

Zgadzam się z tym, że pewnie chodzi o nastawienie, zresztą jak przy większości filmów, filmy młodzieżowe, to nie tylko seks, uzależnienia i nastoletnie ciąże, to także inne problemy i ten film wlasnie wychodzi na przeciw nim....

Jak dla mnie film jest taki słodko-gorzki, życiowa historia.


fajnie, że mi odkopałeś temat, dodam go sobie no nowej notki. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8

Chciałem polecić inny film w tym tonie, ale za ch...rabąszcza ;o nie mogę sobie przypomnieć jego tytułu. Ale jak sobie przypomnę, to na pewno o nim tu napiszę. Za to, skoro i tak już komentuję, to polecę komedię, która oglądałem dzisiaj.

http://www.filmweb.pl/film/Samoloty%2C+poci%C4%85gi+i+samochody-1987-9346

Nie będę się tu rozpisywał, po prostu zrobię "kopiuj/wklej" z mojego komentarza do oceny filmu: "Przełom lat 80. i 90. był najlepszym okresem dla takich "ciepłych" komedii. Bez prostactwa i żartów z kuta**w i pierdów. O naradzającej się (w bólach...) przyjaźni."

Film idealny do obejrzenia z rodziną. Żarty może nie najwyższych lotów, ale jakże odmienne od typowego, fekalnego humoru naszych czasów.

użytkownik usunięty
grimfather

Z takich młodzieżowych, ale naprawde fajnych filmow moge polecić jeszcze te trzy Klub winowajców http://www.filmweb.pl/film/Klub+winowajc%C3%B3w-1985-31294 Szesnaście świeczek http://www.filmweb.pl/film/Szesna%C5%9Bcie+%C5%9Bwieczek-1984-9566 i Perks of beign a Wallflower http://www.filmweb.pl/film/Charlie-2012-572639

A tej komedii nie widziałam jeszcze, dodałams obie do "umre jak nie zobacze",z komedii z tamtych lat polecam też Nic nie widziałem, nic nie słyszałem z Wilderem i Pryorem :)

ocenił(a) film na 8

Z kina >młodzieżowego< wolę bardziej skrajne produkcje, niepasujące do określenia ich mianem komedii.

Dwa pierwsze oglądałem, ostatni - obejrzę. Co prawda gatunek "melodramat" do mnie nei przemawia, ale widzę, że moi znajomi film ocenili całkiem wysoko, więc będzie trza nadrobić zaległości.

użytkownik usunięty
grimfather

Ksiazka tego ostatniego tez jest bardzo dobra :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones