PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=754077}

Najpierw zabili mojego ojca

First They Killed My Father: A Daughter of Cambodia Remembers
7,0 8 754
oceny
7,0 10 1 8754
Najpierw zabili mojego ojca
powrót do forum filmu Najpierw zabili mojego ojca

Pomagali? Jest "Czerwony krzyż", ale w wiki czytając o Czerwonych Khmerach: " Polityka ludobójstwa prowadzona przez frakcję ruchu skupioną wokół Pol Pota doprowadziła do wewnętrznego rozłamu w grupie, a następnie interwencja wojsk wietnamskich obaliła reżim. Czerwoni Khmerzy przeszli do podziemia i korzystając z pomocy Stanów Zjednoczonych, Tajlandii i Chin, do końca lat 90. prowadzili wojnę domową z prowietnamskim rządem". W filmie - po interwencji Wietnamczyków - jednak - jest dobrze, bez zdradzania szczegółów. Dlaczego więc Czerwoni Khmerzy korzystali z pomocy Amerykanów później i kto zrzucał te ładunki wybuchowe na Kambodżę?

iris_1984

Interwencja Wietnamska była błogosławieństwem dla ludności Kambodżańskiej. Amerykanie ich chętnie wspierali gdyż walczyli z Wietnamczykami, stwierdzili że wspierając Czerwonych Khmerów osłabią komunizm w rejonie. Ogólnie to interwencje Stanów Zjednoczonych w tym rejonie to jedno wielkie pasmo porażek.

cart145

Zgadza się. Fakt

ocenił(a) film na 6
cart145

Fakt, który został w tym filmie niestety przemilczany.

iris_1984

Przecież jest na końcu informacja, ze Amerykanie zrzucili na teren Kambodży ponad 2 mln materiałów wybuchowych. Każdy niech sobie sam na to odpowie czy „pomagali”, a Czerwony Krzyż nie pochodzi z US, tylko ze Szwajcarii

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones