PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109268}

Napoleon Wybuchowiec

Napoleon Dynamite
6,5 13 443
oceny
6,5 10 1 13443
6,7 11
ocen krytyków
Napoleon Wybuchowiec
powrót do forum filmu Napoleon Wybuchowiec

W filmie wystapuja 3 normalne ososby (dziewczyna Napoleona, swiadek na slubie i zona/dziewczyna Wojka), wszyscy pozostali zachowuja sie jakby mieli uposledzenie intelektualne od pierwszego pokolenia z dyrektorem szkoly wlacznie. Przypuszczam, ze ma to byc mocno krytyczny wizerunek amerykanskiej dalekiej prowincji, jednakze po prostu nie potrafie w uwierzyc, ze tak faktycznie to wyglada nawet po odrzuceniu filmowej konwencji. To co widzimy przez 90 minut to absolutna katastrofa intelektualna podana z duzym dystansem, niejako okiem dokumentalisty, bez wlasnego komentarza.

użytkownik usunięty

Ech, wojka = wujka oczywiscie.

użytkownik usunięty

Zgodze się
Przez cały film miałem uczucie że ten film jest troche patologiczny

Chodzi właśnie o mega-nienaturalne zachowanie postaci

ocenił(a) film na 9

Naturalne zachowanie to najczęściej obłudna gra, nie wiem w jakim wy świecie żyjecie ale ch*ja wiecie o rzeczywistości :) Ty widziałeś kiedyś patologię

ocenił(a) film na 2

Kuzyni Pedra są normalni i spoko. Bujają się fajną bryką z dobrą muzą :)

ocenił(a) film na 7
sativum

O tak, oni z ta bryką i muzą byli świetni :D

ocenił(a) film na 7
sativum

Ci kolesie skojarzyli mi się z Breaking Bad - parę ładnych lat później był tam podobny motyw. ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
kryszti

"nie ma w tym filmie normalnych ludzi tak jak nie ma ich w rzeczywistości" - z tym problemem nie na FilmWeb, a do psychologa proponuje.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
kryszti

Ja pisalem powaznie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
kryszti

Panie Filozof, jeżeli nie ma pan nic do powiedzenia o filmie, a tylko o własnych refleksjach na temat świata - proszę nie tutaj, bo łamy Filmwebu do tego nie służą.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
kryszti

Masz powazne problemy z soba, chlopcze.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
kryszti

Dla Ciebie myślenie jest czarną magią, bo bez jakiejkolwiek logiki wybrałeś nie to forum co trzeba. Tutaj nikogo nie interesują szczere rozważania na temat ludzkiej egzystencji. Każdy jeden "bezrefleksyjny idiota" wie, że zgodnie z przeznaczeniem niezależnym od indywidualnych zachcianek, serwis Filmwebu, a dokładniej podkategoria Forum tematycznego > "Napoleon Wybuchowiec" nie służy do uświadamiania ludzi w jakiej ciemności umysłowej żyją, a do wypowiedzenia się na temat filmu. Więc jeżeli jesteś na tyle ograniczonym człowiekiem, by tego nie rozumieć, znajdź sobie inne miejsce, gdzie stadko fanów przyzna Ci rację. Tutaj nie robisz furory wyskakując ni stąd ni zowąd, nijak mającą się do Napoleona Wybuchowca, rozprawą o normalności.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
kryszti

http://www.filmweb.pl/film/Napoleon+Wybuchowiec-2004-109268/discussion/wpolowie+ przesta%C5%82em+oglada%C4%87,2050028

Narwany narcyz, który rzuca mięchem na lewo i prawo. Król normalności, jak mniemam. Nawet w stosunku do mnie nie potrafisz być kulturalny, a co dopiero w stosunku do tego chłopaka. Nie jesteś wart dyskusji. Ewentualnie w kagańcu, żebyś kogoś przypadkiem nie pogryzł.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
kryszti

Właściwie to zgadzam się z Twoimi tezami (co do 'normalności' bohaterów filmu), ale nie ze sposobem w jaki je głosisz. Strasznie dużo w nich takiego wywyższania się, wulgaryzmów. Jasne, to super środek do podkreślania ekspresji, ale wiesz, ludzie nie lubią, kiedy nazywa się ich ćwierćmózgami (w ogóle, no offence, ale trochę od Ciebie jedzie takim internetowym napinaczem, co to w internecie pozoruje na ubermenscha - nieprzypadkowe tutaj odniesienie do Nietschego - a w rzeczywistości jest takim cichym dziwakiem stojącym w kącie). Dobrze, że masz wobec siebie stosunek samokrytyczny.

Natomiast, jeśli biją Ci się w głowie różne myśli, staraj się to jakoś zmaterializować. Nie wiem, napisz książkę, nagraj płytę. Albo mimo tego, że wakacje, to poucz się do matury. Każda z tych rzeczy Ci na pewno zaprocentuje.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
kryszti

Zgadzam się z Tobą. Tu jednak najwyraźniej nic nie wskurasz. Najbardziej zawiódł mnie autor tego postu, który zdaje się sam sobie przeczyć. Chcą Cię tu wdusić w schematy ale się nie dajesz - i o to chodzi! ;) Wulgaryzmy jednak lepiej sobie odpuścić. Trzym się Napoleon ;D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Nic dziwnego, ze film Ci się nie podobał - on własnie obala podział na 'normalnych" i "nienormalnych" ;)

ocenił(a) film na 3

Irytujący film. Irytujące postaci. Nawet nie chodzi o tempo ale o to, że każdy bohater to dziwak (freak) i do tego z małym mózgiem. To jest taki antyamerykański film; bohaterowie bez ambicji, bez celu. Żyją na nudnej prowincji i snują się jak smród po gaciach. Jedynie ta mała fotografka jest jakaś pozytywna, do czegoś dąży (i babcia głównego bohatera, ogarnięta osoba, aktywna itd). 3 punkty ode mnie za ciekawą grę głównego bohatera, którego znam z "Ostrza chwały", gdzie grał pewnego siebie, lalusiowatego mistrza łyżwiarstwa :-D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones