PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433313}

Nasza klasa

Klass
7,5 44 394
oceny
7,5 10 1 44394
6,4 11
ocen krytyków
Nasza klasa
powrót do forum filmu Nasza klasa

Straszne jest to że ona pomimo, że wpłynęła na Kaspara, by ten wypuścił Joosepa z
dziewczęcej szatni, to później poniekąd uczestniczyła w tych szykanach śmiejąc sie z tego
nieszczęśnika jak głupi do sera. Niepojęte jest dla mnie to jak można być tak wpatrzonym w
czubek własnego nosa i mieć pretensje do chłopaka że wstawia się za kolegę. Do tego ona
przejmowała się jakimiś głupimi liścikami od tych półgłówków. Ponadto przyszła potem na plażę,
gdzie miał miejsce jeden z najbardziej poniżających incydentów w tym filmie.
Dobrze że, Kaspar nie poddał się jej słownym manipulacjom i nadal stał murem za Joosepem.
Ale na końcu mógł go jakoś powstrzymać od popełnienia samobójstwa.

ocenił(a) film na 8
Majkelina017

Właśnie, mnie skończyłem oglądać ten film i też powiem, że zachowanie tej dziewczyny bardzo mnie zdziwiło. Z początku myślałem, że na będzie za Joosepem i Kasparem, a jak później się okazało, że i ona jest zdominowana przez grupę to jakoś mi to nie pasowało. Jednak to jest historia na oparta na faktach, więc może reżyser się trochę zapędził z tą sceną w szatni, gdzie wydawało się, że ona go broniła. Wiesz, nie znam tej historii prawdziwej, ale wydaje mi się, że na końcu chodziło o to, że obydwoje mieli popełnić samobójstwo tylko Kasparowi zacięła się broń. Tak się zdarza, rzadko aczkolwiek jest to możliwe.

ocenił(a) film na 9
krzysiek_13

coś jak "Oszukać przeznaczenie" ? Widocznie to nie była jego kolej:P A tak na serio, to zastanawiałam sie czy Joosep chciał sie od nich uwolnić (wtedy nie zabijałby siebie) czy tylko ich ukarać. Na pewno też bał się konsekwencji jakie musiałby ponieść za śmierć tylu ludzi.

krzysiek_13

Kasparowi nie zacięła się broń - po prostu stchórzył i nie strzelił.
Wszystko wyjaśnia się w siódmej części Class Life After :)
Co do Thei ja sama nie jestem w stanie w żaden sposób jej usprawiedliwić, uważam, że ona jako jedyna osoba z klasy mogła wpłynąć na całą sytuację. Reszta była o wiele bardziej podporządkowana - np Kati, czy Riina. Mimo, że Thea się z nimi przyjaźniła to widać było, że jako jedyna potrafi "warknąć" na Andersa.

Całe moje postrzeganie jej osoby zmieniają dalsze losy - jej najbardziej współczuję i najbardziej uderza mnie jej cierpienie ze wszystkich przedstawionych osób w Class Life After. Myślę, że Theę bardzo odciążyła psychicznie decyzja sądu w sprawie Kaspara, był tam taki króciutki fragment, w którym było widać ulgę Thei po ogłoszeniu wyroku.
Sama nie wiem, czy bardziej ją obwiniać czy jej współczuć.

ocenił(a) film na 9
Majkelina017

Również kompletnie nie rozumiem tej dziewczyny. Gdyby Kaspar chodził do mojej klasy, najpewniej zakochałabym się w nim bez pamięci. A już na pewno nie rzuciłabym go przed całą klasą i nie odeszła, gdy zaczęli grozić mu na plaży nożem...

ocenił(a) film na 9
BajkaHeidi

Ja na samym początku filmu, miałam tego Kaspara za idiotę, ale w miarę rozwoju akcji odczuwałam coraz większą sympatie do niego, aż w końcu zaczął mi się podobać:) Miał w sobie coś takiego ujmującego. Podobnie w tym serialu: Klass-elu parast.

ocenił(a) film na 6
Majkelina017

Z początku też myślałem, że ona jest "dobra", a potem (dość szybko) zacząłem myśleć, że gdyby taki Joosep był dziewczyną sama by przystała na wrzucenie jej nagiej do męskiej szatni (co jeszcze chyba dużo gorsze, zaraz by chłopacy nabuzowali czy coś i zamiast walczyć o jej "wyrzucenie" to by zgwałcili, albo dołączyli się do "zabawy" i coś by tam jej robili), natomiast walczyła o jego uwolnienie, tylko dlatego, że to było trochę za dużo (trochę, bo jak pisałem sądzę, że odwrotnie też byłaby tam gdzieś w tłumie śmiejących się), a także, dziewczyny "czuły", że tą "akcją" Anders i reszta nie ujmuje tylko Joosephowi, ale także dziewczynom. No, a później widzimy jaka jest (choć właśnie tym zachowaniem zmieniła Kaspara, choć dla niej najwygodniej gdyby to był taki przeciętniak, nie pchał się na pierwsze skrzypce - jak w tej sytuacji - ale też i nie stawał przeciw wszystkim, lecz aprobował ich zachowanie, samemu się w miarę możliwości tak nie zachowując - stąd moje wnioskowanie, że i ona byłaby w tej grupie dokuczających, gdzieś z tyłu, gdyby była odwrotna sytuacja).

tomciog18

Moim zdaniem również thea nie wstawiła się wówczas za Josephem, ona w rzeczywistości broniła siebie - bo chłopcy wrzucając do szatni szkolnego kolegę" dokuczyli samym dziewczynom też i oti w rzeczywistości chodziło Thei (nie wiem jak odmieniać), to dotknęło ją osobiście - przez resztę czasu traktowała Josepha jak reszta klasy - nie wtrącała się, wręcz przeciwnie miała z tego ubaw

ocenił(a) film na 8
Majkelina017

Racja. Zachowała się chyba najgorzej ze wszystkich.

ocenił(a) film na 10
Pawuloniasty

Jak ja czytam, jak tu wszyscy nie rozumieją zachowania Thei, to dziwię się jak ludzie nie widzą mechanizmów, którym w ogromnej większości podlegają, tak jak Thea, nie tak jak Kaspar - postać prawdziwie wyróżniająca się.
Owe mechanizmy, o których mówię to mechanizmy wpływu grupy na zachownie jednostki. W grupie zwykle jest lider, wszyscy się zgadzają, że tu kimś takim jest Anders. Co się dzieje gdy ktoś nie żyje tak, jakby chciał lider (Josep) - wiadomo. Co się dzieje gdy ktoś głośno się sprzeciwia postępowaniu lidera (Kaspar) - wiadomo. Thea, i wszyscy pozostali wierni Andersowi (w myślach nie zawsze, oficjalnie zawsze), wiedzą o tym. Nie chcą być traktowani jak ci dwaj. Thea wie, że nie może być dziewczyną kogoś takiego, bo to się dla niej źle skończy. A dlaczego w szatni opieprzała Kaspara ? No, być może jej się nie podobało traktownie Josepa. Trochę. Ta konkretna sytuacja była jednak specyficzna - dokuczano tu również w niewielkim stopniu wszystkim dziewczynom w szatni. Ich piski i dobijanie się do drzwi były wytłumaczalne i akceptowane przez chłopaków, w tym ich lidera. Co za tym idzie takie opieprzanie również, w tym momencie.

ocenił(a) film na 8
Majkelina017

Litości skupiacie się na pustej dziewczynie a nie na grupie łobuzów - maniaków którzy znęcali się nad chłopakami????? Tutaj cała klasa była pośrednio odpowiedzialna za to, przyklaskiwali, śmiali się, obserwowali i aprobowali. Jednak to Anders i jego najbliżsi kolesie byli na tyle bezwzględni w swojej agresji że robili to co robili i to oni są tu najgorszymi charakterami, oprzytomnijcie ludzie.

ocenił(a) film na 10
Fistaszek_jm

No ta laska to niezła bladź... głupia karteczka pt "Ci dwaj ostatni, którzy wchodzili do klasy to pedały". A ona wielki lament.

To tak jakby ktoś powiedział: "kto się jako pierwszy odezwie jest pedałem" i wszedł ten jej chłopak i powiedział "cześć"... a ona "o nie! Jesteś pedałem!!! aaaa...." ;)

ocenił(a) film na 10
Fistaszek_jm

No właśnie wina leży w większości po stronie tych biernych, bo przyzwalali na to i widać, że to ich bawi...

ocenił(a) film na 8
Majkelina017

Szkoda, że nie powystrzelali całej klasy, bo wszyscy zasłużyli na to, co ich spotkało lub powinno spotkać. Tyle, że powinni to zrobić w klasie, by inni spoza ich klasy nie zginęli. Szkoda, że tamten chłopak nie pozwolił załatwić sprawy Theii... Uważam, że nie ma nic na ich obronę ani jej. I szkoda mi, że ten główny prowodyr tego calego prześladowania, że nie cierpiał dłużej i by nie czuł jak bardzo jest bezsilny, tak jak Joseph był wobec wszystkich - oprócz (później) - Kaspara.

ocenił(a) film na 8
introverder667

Nie wiem kim bardziej gardzę, tymi pomagierami tego zwyrodnialca, za których można by uznać w zasadzie całą klasę czy nim. Bo gdyby tak ślepo go nie słuchali, to na pewno nie przybrałoby to takiej formy.

ocenił(a) film na 8
introverder667

Największe gówno czyli Anders zdechło więc jest dobrze.Równowaga w naturze zachowana.

ocenił(a) film na 8
Majkelina017

To byli nastolatkowie, w ich wieku człowiekowi zależy na zupełnie nieważnych rzeczach jak np popularność w klasie i uznanie rówieśników. Końcem świata i życia wydaje się brak akceptacji czy odstawanie od reszty. Niestety ale tak właśnie jest, rozumiemy to dopiero po latach.

dzikudzina

W wieku 16-18 lat (a w takim chyba są bohaterowie tego filmu) człowiek o prawidłowym rozwoju wie już, co jest dobre, a co złe... To nie przedszkole. Także nie tłumaczyłabym ich czymkolwiek. Skoro w nastoletnim wieku ktoś tak postępuje i kieruje się takimi priorytetami, to i po latach pójdzie tym tokiem myślenia i nie będzie miał oporów, żeby wyrządzać zło innym. A swoje słowa opieram na faktach z realnego życia. Niestety.

Majkelina017

Zgadzam się. Żałosna, pusta i podła z niej dziewucha... Nie była warta, wręcz nie była GODNA kogoś takiego jak Kaspar. Cieszę się, że ostatecznie nie zostali parą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones