PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724413}

Nasza młodsza siostra

Umimachi Diary
7,3 8 244
oceny
7,3 10 1 8244
7,5 22
oceny krytyków
Nasza młodsza siostra
powrót do forum filmu Nasza młodsza siostra

Prawdziwie japoński

ocenił(a) film na 8

Słyszałam i czytałam opinie, że film jest nudny, przesłodzony, głupkowato i płytko radosny... i do pewnego stopnia jest. Ale jest w tym szalenie prawdziwy. Poznałam w swoim życiu trochę Japończyków (a właściwie głównie Japonek) i czułam się jakbym je widziała na ekranie. Moje znajome mają dokładnie takie sposoby zachowania i podejście do życia jak bohaterki filmu. Niesamowite doświadczenie zobaczyć coś takiego. I dlatego nie zgadzam się na jechanie po "inności" tego filmu, bo tę inność trzeba najpierw poznać i zrozumieć. Film ma parę mankamentów, ale jego mankamentem nie można nazwać tego, że jest doskonale osadzony w przedstawianej kulturze. A poza tym, drugie dno też można znaleźć - wystarczy zobaczyć, że pod uśmiechniętymi buźkami Japonek chowają się wpojone lęki, osamotnienie i bezradność wobec konwenansów.

ocenił(a) film na 9
mellie_2

Tak marudzić może chyba tylko ktoś kto nigdy wcześniej nie widział japońskiego filmu obyczajowego... A muz na pewno nie mógł widzieć żadnego filmu Ozu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones