Nazajutrz (1983) TV

The Day After

Wybucha konflikt nuklearny pomiędzy siłami NATO i Układu Warszawskiego. Jednymi z ofiar są mieszkańcy miejscowości położonej obok bazy rakietowej.

nagrody:Emmy Emmy Najlepszy miniserial_ w roku 1984 dla Brian Courcier, Carl Mahakian, Catherine Shorr, Christopher T. Welch, David R. Elliott, Fred Judkins, Greg Dillon, Jill Taggart, Joe Melody, Joseph A. Mayer, Michael Hilkene, Richard Shorr, Roy Prendergast Emmy Emmy Najlepsze efekty specjalne w miniserialu lub filmie telewizyjnym w roku 1984 WGA (TV) WGA (TV) Najlepszy scenariusz oryginalny antologii w roku 1985 dla Edward Hume oraz 9 nominacji
pokaż:
 
Arliss Howard Arliss Howardjako: Arliss Howard Tom Cooper
JoBeth Williams JoBeth Williamsjako: JoBeth Williams Pielęgniarka Nancy Bauer
John Lithgow John Lithgowjako: John Lithgow Joe Huxley
Steve Guttenberg Steve Guttenbergjako: Steve Guttenberg Stephen Klein
Amy Madigan Amy Madiganjako: Amy Madigan Alison Ransom
Jason Robards Jason Robardsjako: Jason Robards Dr Russell Oakes
$related.related Clayton Dayjako: Clayton Day Dennis Hendry
Dennis Lipscomb Dennis Lipscombjako: Dennis Lipscomb Wielebny Walker
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

Jason Robards
rola: Dr Russell Oakes
8,0 22 głosy
Steve Guttenberg
rola: Stephen Klein
7,7 24 głosy
John Cullum
rola: Jim Dahlberg
7,6 7 głosów
John Lithgow
rola: Joe Huxley
7,0 22 głosy
JoBeth Williams
rola: Pielęgniarka Nancy Bauer
6,9 16 głosów
Amy Madigan
rola: Alison Ransom
6,5 8 głosów
Arliss Howard
rola: Tom Cooper
6,4 8 głosów

Połowa lat 80'. W Niemczech Wschodnich trwa kryzys, wojska Układu Warszawskiego blokują granice Berlina Zachodniego. Dochodzi do eskalacji konfliktu. Wojska UW najeżdżają Niemcy Zachodnie. Siły NATO, nie mogąc powstrzymać ich w sposób konwencjonalny, decydują się na użycie broni nuklearnej przeciwko oddziałom wroga; zaraz potem Sowieci zrzucają bombę atomową na regionalne dowództwo NATO. Następuje zmasowany atak atomowy z obu stron. Po wystrzeleniu kilkuset rakiet z głowicami atomowymi przez obie strony następuje zawieszenie broni. Jednak zniszczenia są przerażające. Miasta leżą w gruzach, z nieba spada pył radioaktywny, ocaleli ludzie masowo zapadają na chorobę popromienną i umierają. Nie działa elektryczność. brak jest łączności, szerzy się anarchia, dochodzi do samosądów.

recenzje użytkowników

Na razie nikt nie dodał recenzji tego filmu. Możesz być pierwszy! Dodaj swoją recenzję.

pozostałe informacje o filmie
Nazajutrz

muzyka:
zdjęcia:
 
oceń twórców
studio:
  • ABC Circle Films
inne tytuły:
(więcej...)
  • W czasie wybuchu nuklearnego flaga nad farmą Dahlbergów powiewa od lewej strony ekranu, tymczasem niesione wybuchem szczątki wlatują do domu od prawej strony.
  • Kiedy nastoletnia Denise Dahlberg ucieka w panice polem po wybuchu nuklearnych, wpada na martwą krowę i przesuwa ją. Widać więc wyraźnie że w rzeczywistości jest to tylko makieta zwierzęcia, ponieważ prawdziwe ciało byłoby zbyt ciężkie.
  • Kiedy dr Austin wyjaśnia skutki impulsów elektromagnetycznych wywołanych wybuchem nuklearnym, mówi: "To wszystko jest teorią. Nigdy się coś takiego nie wydarzyło". W rzeczywistości, 9 lipca 1962 roku, Stany Zjednoczone zdetonowały głowicę o sile 1450 kiloton na wysokości 400 km, w teście zwanym Starfish Prime, niedaleko wyspy Johnston leżącej na Pacyfiku. Ze względu na jego wysokość, wybuch rozprzestrzenił falę impulsów, która spowodowała znaczne przestoje i uszkodzenia 800 km dalej, w Oahu na Hawajach.
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o