PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105568}
3,8 339
ocen
3,8 10 1 339
Nemesis 2: Nebula
powrót do forum filmu Nemesis 2: Nebula

Przyznaję bez bicia: pierwszy "Nemesis" mi się podobał (zresztą, w odróżnieniu od chyba wszystkich pozostałych filmów Pyuna, które do tej pory widziałem). Po przeczytaniu fabuły drugiej części, pomyślałem sobie, że może da radę. W końcu lubię przecież filmy o androidach/cyborgach/robotach, które polują na ludzi. Niestety "Nebula" to typowe dzieło tego reżysera - czyli kit. Generalnie całą fabułę tego filmu można streścić zdaniem: "Główna bohaterka ucieka na pustynnych terenach przed humanoidalnym robotem, który niszczy wszystko po drodze." Niby brzmi ok, ale film zupełnie nie ma klimatu pogoni. Poza tym, piaszczyste tereny jakoś średnio tu pasują (wolałbym zrujnowane miasto z pierwszego "Nemesis"). Czy wspomniałem już, że główna bohaterka ma posturę Arnolda Schwarzeneggera, mimo, że od niemowlęcia wychowywała się wśród afrykańskiego plemienia? To jeszcze nic. Najlepszy jest dialog między nią, a współplemieńcem, wyjaśniający dlaczego uważają, że pochodzi z Ameryki. Czysty geniusz!

ocenił(a) film na 3
Malignus

Normalnie muszę to obejrzec. Tylko gdzie takie hity puszczają;(

Malignus

Film ma wady - wyciąłbym chociażby pierwsze 10 minut - ale da się oglądać. Typowa "B"etka, chociaż żadna bomba. Główna bohaterka trochę razi - twarda kulturystka - chociaż jej postać jest na miejscu; przecież jest mutantem, z zmodyfikowanym dna. Film wyszedł na dvd: jedynka: http://www.imperial-cinepix.com.pl/products/969-Nemezis, a dwójka tu: http://www.filmydvd.pl/x_C_I__P_40520044-40510001.html.

ocenił(a) film na 4
illusionbandit

Da się oglądać, da. Czasami dla odmóżdzenia lubię sobie zapodać cuś w ten deseń, czyli C-klasowe kino akcji w którym Albert Pyun jest niekwestionowanym mistrzem. Mnie tam się podobało, choć z pierwszym Nemesisem to ma niewiele wspólnego (Bardziej to zajeżdza Cyborgiem - i chyba tak powinien nazywać się ten film, tyle tylko, że z 2 na końcu!)

A widział ktoś pozostałe części?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones