PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=738700}

6,8 10 1 111790
5,4 17
ocen krytyków
Nerve
"Jesteś widzem czy graczem?", pyta "Nerve", a potem i tak nie daje nam wyboru. Niby pierwsze pięć minut... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

"Nerve" to porywające młodzieżowe kino spełniające funkcje zarówno absorbującego kina rozrywkowego, jak i ciekawego, a co najważniejsze, krytycznego spojrzenia na współczesne społeczeństwo oraz media internetowe. Sam nieco się dziwię własnym słowom, ponieważ spodziewałem się przeciętnego widowiska dla nastolatków z obowiązkowym wątkiem romansowym na pierwszym planie. Tymczasem otrzymałem pełen napięcia i przemyśleń obraz, warty uwagi każdego kinomana. więcej
Na pierwszy rzut oka, "Nerve" wydaje się kolejną nudną amerykańską produkcją młodzieżową. Trzeba zresztą przyznać, że z początku wszystko na to właśnie wskazuje. Ci jednak, którzy drżą ze strachu przed zmarnowaniem 96 minut swojego życia, mogą odetchnąć z ulgą. Obiecuję, że fabuła wkrótce się przyspieszy i będzie naprawdę ciekawie. więcej
"Nerve" na pewnym poziomie opowiada o własnym widzu. O wkręceniu w szaloną rozrywkę, która angażuje, przyciąga do ekranu, ale... po zakończonej sesji możemy zdać sobie sprawę, jak bardzo głupie to było. Możemy – nie musimy, bowiem dostarczona radocha/adrenalina wciąż będzie buzować w żyłach. więcej
Dla młodszych kinomanów "Nerve" będzie strzałem w dziesiątkę – tętniące życiem ulice, gra neonowymi światłami, nocne eskapady i nowoczesna, elektroniczna muzyka, przenosząca widza na półtora godziny w świat, gdzie królem jest wyzwanie, a królową brawura. więcej
"Nerve" na pewno trafi do młodszych widzów, którym nie obce są nowe technologie, social media, lajki i followersi, a z drugiej strony nie szukają ciężkiego i poważnego klimatu, oferowanego przez inne produkcje o podobnej tematyce. więcej