PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681}
7,4 159 267
ocen
7,4 10 1 159267
7,2 29
ocen krytyków
Nic śmiesznego
powrót do forum filmu Nic śmiesznego

10/10 i żaden skazany na shawshank nie powinien być na pierwszym miejscu rankingu lecz właśnie któryś z filmów Koterskiego. Niby śmieszny a jednak tragedia no i w ogóle tyle sentencji że się w głowie nie mieści.

ocenił(a) film na 6
mateuszzawada666

dzieciaku ty chyba nie wiesz co piszesz pozdr.

Damian56

Koterski akurat robi arcydzieła filmowe. Jego "Dzień świra" lub "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" to istne majstersztyki. Przyznam, że "Nic śmiesznego" nie oglądałem ale postaram się nadrobić zaległości. Zgodze się też że Skazani na Shawshank nie powinni być na 1 miejscu. To miejsce od lat powinien piastować albo Ojciec chrzestny albo Lista Schindlera, albo chociażby Gwiezdne wojny: część IV - Nowa nadzieja a nawet Amadeusz :) Forrest Gump wydaje mi się lepszym filmem od skazanych. Akademia Filmowa też miała takie zdanie i uhonorowała Forresta oscarem za film oczywiście. PZDR.

gandalf1996

Dzien świra tak,ale wszyscy jesteśmy chrystusami to badziewie

bucak

Wszyscy jestesmy chrystusami o wiele lepszy od dnia swira.

Martalu

Kwestia gustu

Martalu

Dokladnie:)

ocenił(a) film na 9
Damian56

Jesteś czarny Olek.

mateuszzawada666

Nic Śmiesznego i Dzień Świra to najlepsze polskie komedie, a zarazem najlepsze główne role Konrada oraz Pazury zdecydowanie ich role życiowe, nikt od nich nie zrobiłby tego lepiej, oprócz tych dwóch aktorów nie wyobrażam sobie nikogo innego w roli Adasia Miałczyńskiego. Co do Skazanych oraz filmów z czołówki to sie nie wypowiem, bo nie znam sie ogólnie na filmach i mogłbym kogoś obrazić, a nie chce tego robić. Dla mnie cały ten ranking to zbrodnia ...

temteges

To że wyrazisz swoją opinię nikogo nie obrazisz, bynajmniej nie mnie. Wiele jest osób które od razu nazwałyby Cię prowokatorem.

ocenił(a) film na 9
temteges

"Nic Śmiesznego" i "Dzień Świra" to nie są komedie. To dramaty. Fakt, że posługują się zabawnymi z pozoru gagami świadczy jedynie o zdolności manipulacji widzem Koterskiego, nie o gatunku samego filmu.

Sheisha

Ja sie tam nie znam na gatunkach, w każdym filmie można zobaczyć jakies elementy z każdego gatunku tak naprawde, ja bym nazwał te filmy jako komedio-dramaty zdecydowanie moje ulubione dlatego że każda scena np w tych filmach jest tak samo tragiczna jak i śmieszna, taki czarny humor jakby, tylko to zależy od naszego punktu spojrzenia - osoby bez poczucia humoru nic śmiesznego w tym nie zobaczą, natomiast osoby którym zwykłe niby śmieszne komednie typu american pie nie wystarczają zobaczą w tych filmach wiele wiecej śmiesznych rzeczy a co najlepsze prawdziwych z którymi możemy sie utożsamiać. Poza tym odnosze takie wrażenie że w dzisiejszym kinie wszystko sie pomieszało , tak naprawde to dzisiejsze komedie które mają śmieszyć są dramatami , niektóre dramaty które mają być tragiczne śmieszą swoją słabości , za to prawdziwe komedie to tak naprawde horrory z których nieźle tez można sie pośmiać jeżeli tylko wyglądają na bardzo powaznie! ale to inna sprawa. Tak czy owak jednak najbardziej docierają do mnie filmy w których wszystkie te elementy wystepują w jednym filmie że człowiek ma trudność przypisać to jakiemuś konkretnemu gatunkowi filmowemu - i to jest w nich najlepsze

ocenił(a) film na 8
temteges

niby komedie, ale i dramaty..chociaż każda komedia wywodzi się z dramatu. Koterski porusza w swoich filmach to czego wszyscy się boimy, oraz to jak relacje rodzinne - ogólnie dzieciństwo - wpływają na nasze dalsze życie

ocenił(a) film na 8
mateuszzawada666

Jak dla mnie jedna z najlepszych polskich komedii lat 90. Nie porównuj jednak kolego gówna z fiołkiem.

ocenił(a) film na 3
charleski

Luuudzie! Jak możecie mówić, że to komedia, jak nawet nie jest śmiesznego w tym nic.

Milena_96

Tak samo jak można mówić o Wszyscy jesteśmy Chrystusami że jest to komedia. Ten kto tak uważa jest idiotą jakich mało.

ocenił(a) film na 3
gandalf1996

Nie wiem, tego nie oglądałam.

ocenił(a) film na 10
Milena_96

jak masz 15 lat i pewnie jedyny sensowny film to jakies badziewie typu Pokemony to potem sa opinie jakie są :D

ocenił(a) film na 3
Wizard1984

Nie oglądałam, nie oglądam i nigdy nie będę oglądała pokemonów i innego badziewia, więc pozdro.

ocenił(a) film na 8
Milena_96

to smutno miałaś jak nie oglądałaś pokemonów :(

ocenił(a) film na 8
gandalf1996

bo jest komedią i dramatem. Każda komedia wywodzi się z dramatu. Nigdy nie czytałeś żadnych lektur ?

ocenił(a) film na 8
Milena_96

Czarna komedia.

ocenił(a) film na 9
mateuszzawada666

Osobiście uwielbiam "Skazanych na Shawshank". Przypominam, że ranking filmweba to ranking po głosach - tutaj ma większość ogół, a nie szczegół. Nie traktowałabym listy dosłownie, a te 100 filmów uznała raczej za filmy "warte obejrzenia".

ocenił(a) film na 7
Sheisha

Jak ogladalem Skazanych to wiedzialem, ze sa 1 na filmweb wiec nastawialem sie na cos extra. Nie powiem, ze sie zawiodlem, film jest swietny. Czy zasluzenie ma pierwsze miejsce? Nie wiem, jak dla mnie moze byc, nie zgadzam sie za to z Pulp fiction, ze jest tak wysoko ;)

Charnooh

Ogólnie filmy Tarantino to średnio powinny być o 2 punkty niżej oceniane. Jak ja widzę, że jego gangsterski film "Wściekłe psy" który jest średni, ma wyższą ocenę od takiego klasyka jak "Donnie Brasco" to ręce mi opadają.

max003

Nie ma co porównywać filmów z "różnych półek" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 9
Charnooh

zgaduje ze nie kumasz FENOMENU pulp fiction tj dlaczego on jest tak wysoko , oglądnij 3 razy , jak dalej nie skumasz to po prostu nie dostrzegasz potęgi dialogów w tym filmie i żadna to ujma dla ciebie , po prostu wyjaśniam dlaczego ci sie nie podoba

ocenił(a) film na 7
pablossoyos

Film ogladałem raz i wybacz, ale nie mam ochoty do niego wgracac (chociazby ze wzgledu na Travolta'e do ktorego nie pałam sympatia) i to jeszcze 3 razy mowisz!! Szalenstwo :)

Charnooh

ja widziałem ten film 4 razy, mimo iż nie lubię oglądać wielokrotnie tych samych filmów i za każdym razem chyba coraz bardziej mnie śmieszy. To prawdziwe arcydzieło. Mój ulubiony.

mateuszzawada666

hahahahahaha...... Kolega chyba się zachłysnął (?!) :D

ocenił(a) film na 8
mateuszzawada666

No to pojechałeś po bandzie. Mógłbym jednym tchem wymienić kilkanaście filmów lepszych od "Nic śmiesznego", zresztą od "Skazanych na Shawshank" też i to polskich! Co nie zmienia faktu, że film Koterskiego jest rewelacyjny.

mateuszzawada666

Kiler lepszy

ocenił(a) film na 8
mateuszzawada666

Tez lubię Nic Śmiesznego, ale ciężko go porównywać ze Skazanymi....bo ten film jest bardziej uniwersalny.

mateuszzawada666

A oglądałeś Skazany na Shawshank?

ocenił(a) film na 10
mateuszzawada666

zgadzam sie najwyższa półka polskiego kina obok takich pozycji jak "Nóż w wodzie", "Miś" ,"Seksmisja", "Kiler", czy nawet "Chłopaki nie płączą" trzeba obejrzeć parę filmów Koterskiego żeby zrozumieć jego "filozofie" pozdro :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones