film

Nic śmiesznego

1995
1h 35m
7,4 159 156
ocen
7,4 10 1 159156
7,2 29
ocen krytyków
Leżący w kostnicy reżyser wspomina swoje niezbyt zabawne życie. więcej mniej
Nic śmiesznego zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Pewnego dnia sanitariusze szpitalni (Zbigniew Buczkowski, Sławomir Sulej), oglądając zwłoki w kostnicy, rozpoznają reżysera filmowego (Cezary Pazura). Mężczyzna, mimo że zmarł, zaczyna wspominać swoje życie. Zrobił karierę, kręcił filmy, miał liczne kochanki, ale nigdy nie urzeczywistnił swoich marzeń. Jego życie przeplatane było licznymiPewnego dnia sanitariusze szpitalni (Zbigniew Buczkowski, Sławomir Sulej), oglądając zwłoki w kostnicy, rozpoznają reżysera filmowego (Cezary Pazura). Mężczyzna, mimo że zmarł, zaczyna wspominać swoje życie. Zrobił karierę, kręcił filmy, miał liczne kochanki, ale nigdy nie urzeczywistnił swoich marzeń. Jego życie przeplatane było licznymi niepowodzeniami, które wyniszczały go od środka. Mimo że zrobił karierę w filmie, nie był zadowolony z życia.

dystrybucja
KINOPLEX-SILESIA Sp. z o.o.
studio
Agencja Produkcji Filmowej / Studio Filmowe Zebra / Telewizja Polska (koprodukcja) / więcej
tytuł oryg.
Nic śmiesznego
inne tytuły
Nothing Funny about Life (alternatywna pisownia) Miedzynarodowe
Nothing Funny Miedzynarodowe
więcej
Gdy Adam Miauczyński wsiada do swojego malucha, przekręca głową lusterko o co najmniej 45 stopni. W następnym ujęciu nie jest ono jednak przekręcone.
Podczas postoju na światłach na ruchliwym skrzyżowaniu zmienia się tablica rejestracyjna samochodu Adasia.
Kiedy w budce telefonicznej Adaś rozmawia z kolegą o swoich planach kręcenia filmu pada rzęsisty deszcz. Natomiast kiedy pokazywane jest ujęcie psa, który na niego szczeka, śladów deszczu nie widać i nie ma też charakterystycznego dźwięku deszczu. Przy ponownym ujęciu na budkę telefoniczną ulewa nagle powraca i słychać jej szum.
Po raz pierwszy poznajemy głównego bohatera filmu "Nic śmiesznego", co ciekawe, w kostnicy. Adam Miauczyński (w tej roli Cezary Pazura), to dobrze nam znana postać sfrustrowanego i przegranego polski inteligenta z innych filmów Marka Koterskiego. Denat w myślach wspomina swoje życie, jest to  równie efektowny co nierealistyczny zabieg filmowy. Reżyser Marek Koterski używa retrospekcji, aby przedstawić widzowi  udrękę życia bohatera, która z punktu widzenia odbiorcy w pierwszym kontakcie jest zdecydowanie bardziej komiczna a dopiero później nieco tragiczna.  więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Czy komuś jeszcze wydaje się smutnym fakt, że Adasiowi, który szukał prawdziwej miłości, kumpel, który szukał tylko rozrywki cały czas odbierał laski i udowadniał, że tej miłości nie znajdzie? Czy zawsze cierpieć bardziej musi ten, kto bierze życie na poważnie?

ocenił(a) film na 8

"To Uj ci w duuupee staaary! Ja tu na deszczu wilki jakies!" Mega

10/10

"Nawet jak gdzieś pierwszy byłem, czułem się jak drugi, kur..!"

...aby pokazać czyjeś nieudane życie jako komedię, Przez cały film Koterski powoduje u nas 'pełnogębny' śmiech, po to by na końcu wprowadzić jakieś pseudofilozoficzne zakończenie...dziwnie to trochę wyszło... ale mniejsza z tym - ważne że gdy ma być śmiesznie, śmiesznie jest. Pewno nie wszystkim rodzaj humoru...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones