PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720886}
6,7 109 342
oceny
6,7 10 1 109342
6,9 34
oceny krytyków
Nice Guys. Równi goście
powrót do forum filmu Nice Guys. Równi goście

Wielka Trójka

ocenił(a) film na 8

Bardzo intrygujące jest w tym filmie kilkukrotne wspomnienie Hitlera i Wielkiej Trójki. Myślę, że nie przypadkowo. Co o tym myślicie? Film sprawdza się jako czysta rozrywka natomiast mnie zastosował celnością w opisaniu świata w jakim żyjemy i kto tym wszystkim rządzi. Nic dziwnego, że film tak długo nie mógł powstać. Podprogowe informacje w tym filmie są bezcenne.

ocenił(a) film na 10
mochomorr

Tak, zawiera sporo analogii i odnośni niepoprawnej politycznie (czytaj: nieprzychylnej wszechogarniającej komercji). Scenariusz był wielokrotnie odkładany na półkę ponieważ wrogowie kapitalizmu (tj. świata w jakim żyjemy) długo nie mogli zabierać głosu. Zauważmy, że dopiero po wielu latach wychodzą afery typu: jedzenie z McDonald-a czy inne fastfood-y jest szkodliwe, spaliny samochodowe trują, palenie papierosów niszczy zdrowie, bezpowrotnie giną gatunki zwierząt lub roślin, zachodzą zmiany klimatyczne, itp, itd. Wcześniej starano się utrzymać ludzi w błogiej nieświadomości. Zachodzi pytanie w jakie sposób wcześniej głos rozsądku był tłumiony i dopiero po czasie wychodzą na jaw wielkie spiski ? W filmie odkrywamy rąbek tajemnicy w jaki sposób załatwia się takie sprawy, z tego powodu wg mojej oceny przesłanie tego filmu zasługuje na +1

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones