PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=213145}
7,5 41 120
ocen
7,5 10 1 41120
6,7 10
ocen krytyków
Niczego nie żałuję Edith Piaf
powrót do forum filmu Niczego nie żałuję - Edith Piaf

Czy Titine była autentyczną postacią? I właściwie dlaczego tak od pierwszej chwili obdarzyła małą Edith takim wielkim uczuciem? Czy jest na to gdzieś wytłumaczenie? Czy dorosła Edith chciała ją odnaleźć?

ocenił(a) film na 10
____3

Przeczytałam tylko jedną polską biografię Edith Piaf, dobrze udokumentowaną i dosyć szczegołową ale tam ukazuje sie motyw ogólnie prostytutek zajmujących się małą Edith. Z francuskich biografii, świetnych biografii wiem że Titine istniała, pokochała Edith od samego początku bo bardzo chciała mieć dziecko, a Edith zastapiła jej upragnioną córeczke której nie miała. Nie wiadomo czy Piaf chciała ją odnaleźć, mówiła tylko że często się o nią modli.

ocenił(a) film na 7
Iga_17

Dziekuję. Widzę,że mamy na filmwebie specjalistkę od Edith :)

ocenił(a) film na 10
____3

a jak ;D




.................
.................

Iga_17

http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/product/1,350302.html

oraz

http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/product/1,369702.html

____3

Bardzo dobrą biografię napisała Simone Beartraud.

ocenił(a) film na 7
Lady_Kumiko

Dzięki :D

Pozdrowienia dla wszystkich fanek Edith.

____3

A czy można znalexć tą biografię napisaną przez Simone Beartraud po polsku? kim była wlasciwie ta kobieta dla Piaf? To chyba nie Momone

Didolina

Oczywiście - ale trudno dostać teraz tą książkę(Wydawnictwo Amber). Znalazłam ją dopiero na Allegro jakiś czas temu. Simone to oczywiście jej siostra przyrodnia(ojciec każde dziecko miał z inną kobietą, a ile tych dzieci było niestety już nie pamiętam). Polecam też "Ptak smutnego stulecia" oraz "Hymn życia i miłości" obie autorstwa Polki - Joanny Rawik. Do tej pory najwięcej informacji znalazłam jednak w książce jej siostry - to prawdziwa biblia o Piaf. No i watro zajrzeć do jej autobiografii: "Na balu szczęscia" oraz "Moi vie"(tej drugiej pozycji nie udało mi sie znależć nigdzie w Polsce). Edith nie pisała tego sama - obie książki powstały na podstawie wywiadów. Generalnie o Piaf można należć podobno około 50ciu pozycji książkowych, jeżeli pozbiera się wszytkie książki z całego świata.

ocenił(a) film na 10
____3

Oglądałam dodatki do filmu na DVD. Autor twierdził, że Titine była postacią fikcyjną. Niemniej jednak, Edith była wychowywana w domu publicznym....ktoś tu się kreuje na znawcę Edith Piaf? :]]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones