PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=219901}

Nieśmiertelny: W poszukiwaniu zemsty

Highlander: The Search for Vengeance
6,8 770
ocen
6,8 10 1 770
Nieśmiertelny: W poszukiwaniu zemsty
powrót do forum filmu Nieśmiertelny: W poszukiwaniu zemsty

Jak dla mnie bardzo podobne filmy...:)
-zaczynając od kreski - obie "główne" kobiety w zasadzie są narysowane tak samo - mają tylko inny strój i inny kolor włosów.
-obie w obu filmach "biadolą" nad rozlewem krwi i walką.
-główny bohater też podobny - również główne różnice polegają na stroju i kolorze włosów, a lista dialogowa równie ograniczona... ;)
-"bohater" w stylu: wejdzie tam i wszystkich rozp... znaczy się rozwali;) -główna - dość prosta w obu filmach - fabuła również bardzo podobna: "gonimy tego bardzo złego i bardzo silnego przeciwnika, bo porwał/zabił nam kobietę". Czyżby twórcom kompletnie zabrakło inwencji??

Przy czym zaznaczam, że oba filmy są jak dla mnie co najmniej dobre, ale ze względu na klimat i (identyczną;) kreskę, przy czym Highlander bardziej przypadł mi do gustu.

Chyba, że tylko ja to tak widzę?

ocenił(a) film na 7
pedrop

Dla tego, iż twórcą obu ( jak i Ninja Scroll ) jest Yoshiaki Kawajiri.

ocenił(a) film na 8
thevoytek

Hehehe... serio?? Któż by się spodziewał... ;P

A tak na serio(tym razem), to myślisz dlaczego napisałem:
"Czyżby twórcom kompletnie zabrakło inwencji??"
No jak myślisz? :)
Właśnie o to mi chodziło, że zrobił dwa prawie identyczne filmy. I właśnie zastanawia mnie dlaczego? Lenistwo? Brak warsztatu? Lubi schematy? "Sprawdzonej receptury się nie zmienia." ?

Pozdrawiam uważnego kolegę ;P

ocenił(a) film na 7
pedrop

W pełni się z Tobą zgadzam, tym bardziej, że oba przytoczone tytuły dzieli kawałek czasu i można było coś w postaciach zmienić, a według nie tylko mojej opinii, postacie tworzone przez Yoshaki'ego mają problem "sobowtórstwa" i zbytnio nie są chwalone.
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
thevoytek

No właśnie... ciekawe, czy autor się kiedyś to tego jakoś odniósł. Nie mniej: fajne filmy:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones