PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1305}

Nieśmiertelny

Highlander
7,3 61 664
oceny
7,3 10 1 61664
7,0 9
ocen krytyków
Nieśmiertelny
powrót do forum filmu Nieśmiertelny

Dlaczego Highlander jest przetłumaczony jako nieśmiertelny ? Kto to tłumaczy i dlaczego nikt nie protestuje przy takich sytuacjach ?

Reven_4

Akurat myślę, że tutaj lepiej brzmi/pasuje "Nieśmiertelny" niż "Góral" ;)

justice_1987

nie jest istotne co pasuje - bo tym sugerujesz sie po obejrzeniu filmu - tylko jak brzmi oryginalny tytuł....
"człowiek gór" tu pasuje najbardziej. ale nie "człowiek Z gór" bo wtedy byłoby 'mountain man"

ocenił(a) film na 9
justice_1987

Pasuje teraz, po latach, jak się człowiek przyzwyczaił do tytułów. Cały czas twierdzę, że jest u nas zbyt duża dowolność w tłumaczeniach tytułów filmów.

ocenił(a) film na 9
chemas

Tytułów filmów się nie tłumaczy. Przedstawia się tylko polską wersję. To jest wola i prawo dystrybutora. Polski tytuł ma przyciągnąć widzów z Polski, a nie być słownikowym tłumaczeniem oryginalnego.

ocenił(a) film na 9
bordouex

Ja to doskonale rozumiem, co nie znaczy, że się z tym zgadzam

ocenił(a) film na 8
Reven_4

Kiedyś na pirackich kasetach video film miał również tytuł "Człowiek z gór"

ocenił(a) film na 5
Reven_4

Jakie to ma dzisiaj znaczenie... po 31 latach?

ocenił(a) film na 7
RAC_79

Dokładnie ;)

ocenił(a) film na 8
Reven_4

Myślę, że dlatego iż naczelnym tematem i wartością filmu jest nieśmiertelność. O niej też traktują utwory Queen będące ścieżką dźwiękową (Princess of The Universe, Who want's to live forever). Swoją drogą,to mocno znamienne i poruszające, bo Freddie śpiewał wówczas o nieśmiertelności, mając przed sobą kilka lat życia....Niemniej,w głębszym znaczeniu był On i jest nieśmiertelny.

ocenił(a) film na 10
Reven_4

Niestety wiele tytułów filmów "przetłumaczonych" jest w taki sposób, że tak naprawdę nie jest to tłumaczenie tylko wesoła twórczość tłumaczy. Mimo tego, że tytuł "Nieśmiertelny" pasuje do filmu, nie jest w ogóle związany z oryginalnym tytułem i tez nie rozumiem dlaczego tak to wygląda

ocenił(a) film na 8
Rogerina_Taylor

No, ale na dłuższą metę to miało sens bo w kolejnej części jest on z Zeit a nie z gór.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones