PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=565265}
3,6 1 709
ocen
3,6 10 1 1709
Nie jesteśmy puszczalskie
powrót do forum filmu Nie jesteśmy puszczalskie

Fabuła która udaje dokument, HBO bardzo chciało przyciągnąć widza.

bartekxxx

Podaj jakieś dowody ;)

użytkownik usunięty
staszpio

Ja mam inne pytanie - na ile to jest dokument na ile fakty?
Coz ja jako widz moge powiedziec? Dialogi, wypowiedzi, intonacja (np. tej prostytuki z papierosem - ale wszystkich praktycznie) sugeruja że jest mówione coś co było wszcześniej zaplanowane, powtarzane itd - wypowiedzi nie są spontaniczne, jakieś improwizacje no i na koniec inscenizacja sceny "in flagranti" w hotelu - z aktorami.

Innymi slowy - to jest fake czy też dziewczyny inscenizuja swoje życie?
Czuję się jak po projekcji Zapiski Mumii - Odgłosy Robaków.

dokument nie musi byc krecony na zywca
mylicie pojecia "film dokumentalny" i "reality show"

ocenił(a) film na 1
bartekxxx

Jednym słowem temat ciekawy, ale sama "fabuła" słabiuchna... Sztuczne dialogi, i zero klimatu prawdziwego dokumentu. Może opierali się na prawdziwych historiach, nie wątpię, że są takie osoby w rzeczywistości, ale nie wyszło twórcom nic zasługującego na uwagę.

ocenił(a) film na 6
bartekxxx

Czego Wy chcecie? Żeby wystąpiły prawdziwe dziewczyny? Dla mnie pomysł zrobienia fabuły na podstawie zdokumentowanych informacji jest o.k.

ocenił(a) film na 1
dickensa

ja juz bym wolal prawdziwy dokument z zaslonietymi twarzami, zmiana glosu itp. Byloby o wiele bardziej wartosciowe niz fikcja literacka:>

tomeks85

Nie oglądałem filmu, ale wypowiem się odnośnie Twojego komentarza.

To jak "cytaty" Paulo Coelho - wystarczy, że wrzucimy jakąś drętwą sentencję, jakąś "prawdę" i już ludzie z góry uznają, że to prawda. Wystarczy otoczka, trochę się postarać (a nawet wręcz przeciwnie), i od razu mamy dokument na hiperfaktach.

Dokument, dokumentalizowany, na podstawie faktów ect. Co by to nie było, jeśli chcemy uwierzyć w historie, to powinniśmy sprawdzić jej wiarygodność, nie ślepo po prostu przyjmować ją za fakt.

ocenił(a) film na 2
bartekxxx

Uczciwie byłoby napisać na końcu lub na początku filmu, że wystąpiły aktorki a było to oparte na np. wywiadach, albo że dziewczyny cytują prawdziwe wypowiedzi. Bo tak to nie wiadomo co to jest i wychodzi na słabą sztuczną fabułę.

bartekxxx

raczej to fabuła nie chce mi sie wierzyc ze te dziewczyny mowia o tym tak jakby nic to nie było . Po za tym gdyby one były prawdziwe to by nie byly chyba az tak głupie i odwazne zeby cale facjaty wystawiac do kamery i wszystko opowiadac , przeciez tez maja swoje zycie rodziców , chłopaków , szkoła , sa to zwykłe "aktoreczki" w stylu W-11 , Dlaczego ja , Trudne sprawy

ocenił(a) film na 2
bartekxxx

Bajeczka taka jak Galerianki, choć aktorki przynajmniej ładniejsze niż tam. Ale za idiotyczne zakończenie obniżam ocenę do 3.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones