PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=829368}

Nie ma nas w domu

Sorry We Missed You
7,0 5 989
ocen
7,0 10 1 5989
7,2 16
ocen krytyków
Nie ma nas w domu
powrót do forum filmu Nie ma nas w domu

Nie widziałem jeszcze filmu, ale biorąc pod uwagę opis z imdb to śmiem twierdzić, że polski tytuł został kompletnie źle przetłumaczony i źle oddaje sens filmu. Główny bohater pracuje jako kurier, więc 'Sorry we missed you' na 95% odnosi się do karteczek, które zostawia osobom nie będącym w domu (lub będącym jak to kurierzy czasem lubią), a 'Nie ma nas w domu' brzmi jak wiadomość nagrana na sekretarce. Totalnie bez sensu tłumaczenie. Chyba, że się mylę to mea culpa.

_paranoid_

Nie mylisz się, zgadzam się.
Lepiej by było np.
“Szkoda że cię nie było”

_paranoid_

Przed zobaczeniem filmu myślałem dokładnie tak samo. Jednak po obejrzeniu wydaje mi się, że to tłumaczenie miało na celu pokazanie braku głównych bohaterów w domu. Tak mi się wydaje. Takie 2 w 1.

_paranoid_

Nie każdy tytuł należy przekładać jeden do jednego. Jasne, zdarzają się wpadki, gdy tytuł nijak ma się do filmu, ale akurat w przypadku tego - świetna robota! Początkowo może się właśnie wydawać, że nie pasuje... do czasu seansu.

Oryginalny tytuł jest na tyle uniwersalny, że może odnosić się zarówno do pracy kuriera, ale także właśnie do nieobecności rodziców w domu. W polskiej wersji skupiono się po prostu głównie na tym drugim :)

ocenił(a) film na 7
_paranoid_

Masz rację, w filmie widać, że kurier zostawia karteczkę: sorry we missed you, gdy nie zastaje odbiorców w domu. Jednak polskie tumacznie odnosi się pewnie do faktu, że rodzice, marząc o wreszcie własnym domu, rzucają się w wir pracy i faktycznie w tym domu ich nie ma. Komu Wielka Brytania nadal wydaje się rajem dla pracowników???

ocenił(a) film na 8
_paranoid_

Świetnie oddaje sens filmu.

babajagna

Jeśli nie widziałeś filmu, to dlaczego wystawiasz wcześniej ocenę?

Janek632

Przepraszam, nie do Ciebie miało być

_paranoid_

Jeśli nie widziałeś filmu, to dlaczego wystawiasz wcześniej ocenę?

ocenił(a) film na 7
Janek632

Komentarz wystawiłem zanim obejrzałem film, ale później go w końcu zobaczyłem i Filmweb po prostu teraz wyświetla moją ocenę przy komentarzu, przez co wygląda to jak wygląda :)

użytkownik usunięty
_paranoid_

Ale to dla polskiego widza niezrozumiałe. Ja nigdy nie słyszałam o takich karteczkach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones