film

Nie panikuj

2007
1h 23m
5,4 817
ocen
5,4 10 1 817
Trzej przyjaciele, topiąc smutki w alkoholu, kradną plastikowego klauna - symbol sieci fast-foodów. Zobacz pełny opis
Nie panikuj zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Zygi, Antek i Radzio tworzą zgrany, choć niezwykle egzotyczny tercet. Pomysłem na życie Zygiego jest permanentne staranie się o rentę, która ma zapewnić jemu skromny, ale spokojny żywot nieroba. Antek pochodzi z zamożnej rodziny, więc o pracę martwić się nie musi. Jego największym problemem jest jego narzeczona Iza, której huśtawkaZygi, Antek i Radzio tworzą zgrany, choć niezwykle egzotyczny tercet. Pomysłem na życie Zygiego jest permanentne staranie się o rentę, która ma zapewnić jemu skromny, ale spokojny żywot nieroba. Antek pochodzi z zamożnej rodziny, więc o pracę martwić się nie musi. Jego największym problemem jest jego narzeczona Iza, której huśtawka nastrojów doprowadza go do prób samobójczych. Radzio, jedyny pracujący członek paczki, jest uosobieniem sympatycznej fajtłapy. Feralnego dnia, kiedy Zygi po raz kolejny nie dostaje renty, z Antkiem znowu zrywa dziewczyna, a Radzio traci pracę, chłopcy postanawiają się zresetować... znaczy zapić wszelkie smutki. Podczas libacji Zygi wpada na pomysł, by porwać maskotkę bardzo znanej na całym świecie sieci fastfoodów, której nazwa zaczyna się na "M" i kończy na "s", czyniąc z tego aktu swoisty happening. Pozostała dwójka przyjaciół nie wie, że jest to dla Zygiego pożegnalny happening... [OPIS DYSTRYBUTORA]

Zdjęcia do filmu kręcone były we Wrocławiu (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nie wiem jak ocenić to dzieło. Z jednej strony jest nie tylko prostackie, ale i głupie. Z drugiej... sam bym chciał coś takiego nakręcić. Zazdroszczę Bodo, że umie bez skrępowania i potrzeby poklasku realizować wszystkie swoje chore wizje. To potrzebna cecha.

W ostatecznym rozrachunku powstał zbiór dobrych i złych...

więcej

Bodo Kox chciał zrobić film niepłytki i z przesłaniem i mu się moim zdaniem udało. Role zagrane świetnie, do zrobienia muzyki L.U.C. nadawał się najlepiej... nic dodać, nic ująć... nie można tego było zrobić lepiej... choć nie jest to typowa komedia... Macie inne zdanie?;]

Scen ze ćpaniem nie kumam, ani one śmieszne, ani prawdopodobne. Zrobiłabym z tego krótkometrażowy - Pierwsze 10 minut, i resztę od 50 minuty - I byłby może dobry. Niestety, po 15 minutach chce się go wyłączyć. A śmieszny jest tylko Dorociński w 55 minucie, ale pewnie niewielu dotrwa.

Stwórzmy liste najlepszych polskich filmów undergroundowych (nie offowych, niezależnych czy amatorskich - tylko po prostu undergroundowych, bo te filmy są robione w podziemiu, za pół darmo i z potrzeby serca)

Film genialny !!!

ocenił(a) film na 8

Dla 26-28 latkow co nadal zyja w swiecie bajki !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones