PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848823}

Nie patrz w górę

Don't Look Up
6,7 136 780
ocen
6,7 10 1 136780
6,1 53
oceny krytyków
Nie patrz w górę
powrót do forum filmu Nie patrz w górę

Bo już tyle się powiedziało o zagrożeniu, jakie stwarzamy dla naszej planety, tyle się o tym gada na codzień i od święta, tyle się niby robi, a wszystko o kant tyłka można potłuc. Katastrofa nadciąga dokładnie tak, jak ta kometa. A jedyne, co naprawdę robimy, to ciągła maksymalizacja zysków. Moglibyśmy, w porę działając skutecznie, jakoś uniknąć katastrofy. Ale nie! Bo jakie zyski możemy osiągnąć, gdy jakoś oszukamy przeznaczenie!

Nie wiem, jak na Was podziałał ten film, gdy pojawiały się takie przebitki, kilkusekundowe, gdy widzieliśmy różne organizmy, od mikrobów do wielorybów. Mnie się mocno oczy szkliły...
I nie dlatego, że w każdej chwili może je zniszczyć kosmiczny kataklizm. Nas też, ale nas najmniej mi szkoda.

ocenił(a) film na 9
ira_fish_1

ps
Wolałabym kometę. Szybko i mało boleśnie, w porównaniu do długotrwałej agonii przez stulecia.

ocenił(a) film na 4
ira_fish_1

1. A co Ty robisz, aby zmienić ten stan rzeczy?

2. Skoro nas mniej ci szkoda, to co się przejmujesz?

ocenił(a) film na 9
Sony_West

1 1. A co Ty robisz, aby zmienić ten stan rzeczy?
- Tyle, ile mogę, czyli niewiele. Bo segregowanie śmieci i używanie w miarę możliwości tego, co planecie nie szkodzi, to w tak małej skali jest wręcz niezauważalne, niestety. Ale staram się na wszelkie sposoby dawać temu wyraz. A także aktywnie wspierając - w tym finansowo - wszelkie inicjatywy, które temu celowi służą.
Oraz głosując w wyborach :)

2. Skoro nas mniej ci szkoda, to co się przejmujesz?
- Taką zależność widzisz? Dziwne...
A przejmuję się, bo sprawca zbrodni winien czuć skruchę i zrobić wszystko, by zminimalizować skutki zbrodni. Nawet swoim kosztem, albo wręcz swoim kosztem.

ocenił(a) film na 9
ira_fish_1

A poza tym współczuję i boli mnie każdy ból, który widzę.
Ponoć altruizm był początkiem każdej wspólnoty - od gatunku poczynając, a na ekosystemie kończąc.

ira_fish_1

Hehehe nie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones