PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848823}

Nie patrz w górę

Don't Look Up
6,7 136 780
ocen
6,7 10 1 136780
6,1 53
oceny krytyków
Nie patrz w górę
powrót do forum filmu Nie patrz w górę

Dobry film, i świetnie parodiuje tego pajaca muska. Prawa jest taka że typ nie wprowadził na rynek żadnej przełomowej technologii i nie dokonał żadnego przełomu technologicznego, a kreuje się na jakiegoś technologicznego zbawcę ludzkości. To mercedes jako pierwszy na świecie spełnił normę jazdy zautomatyzowanej na poziomie 3, a nie ta jego śmieszna tesla, która przypomina iphone - przeciętny produkt za wygórowaną cenę. Tylko ze iphone wykonany starannie chociaż jest. Tańsze i o podobnych parametrach są już chińskie samochody elektryczne. Zresztą one, mercedes i tesla z tymi śmiesznymi akumulatorkami nie nadają się by móc komfortowo korzystać z takich samochodów, o ile nie masz domu w którym ładujesz go co dzień. Potrzebny jest przełom technologiczny jeśli chodzi o baterie, a tego nie ma. Rakiety ma jak rakiety, latają i tyle, nic specjalnego. Ciekawy jest internet satelitarny, ale w tej cenie nie jest żadnym przełomem, raczej ciekawostka o której się zapomni i ktoś tam skorzysta. Niech dalej rozwija swój biznes i niech nie pajacuje jak teraz, jakby się wziął za ratowanie ludzkości to skończyło by się na pewno to katastrofą.

ocenił(a) film na 4
patataj

Przecież internet satelitarny jest od dawna, co ciekawego jest akurat w tym?
A co do przełomu technologicznego - nie ma się co czepiać. Ważne jest, żeby wdrażać dobre produkty. O kolejne przełomy typu silnik spalinowy czy prąd nie jest łatwo.

ocenił(a) film na 8
patataj

CEO Basha to była moja ulubiona postać. Myślę, że to taki zlepek tych współczesnych amerykańskich pseudo-wizjonerów, którzy pod pretekstem ratowania ziemi/ludzkości mnożą swoje majątki na niewyobrażalną skalę, a w rzeczywistości przyczynając się do jeszcze szybszego upadku tego świata. (Już nieżyjący) Jobs, Musk, Bezos, Gates itp.

ocenił(a) film na 8
patataj

Zmartwie Cie to nie jest o. Musku. On akurat wizjonerstwa nie uprawia a skupia sie na dzialaniu. Najblizej jest Jobs, ale ogolnie chodzi o typowe dla prawicy powiazanie bizesu z polityka.

rob_sad

W końcu głos rozsądku o tym, ze ludzie o poglądach prawicowych są zaradni i tworzą biznesy w przeciwieństwie do lewicowych nygusów nastawionych na socjal. Brawo!

BruceParker

polecam wiadro zimnej wody wewnetrznie (wypic) i zewnetrznie (NA ŁEB). raz dziennie, przez tydzien.

kotbury

Obawiam się , ze lewackie podchody mogą mi jedynie zaszkodzić. W związku z czym dziękuje za radę, ale nie skorzystam.

rob_sad

A co takiego robi ten Musk?

ocenił(a) film na 9
rob_sad

przeciez to oczywiste, ze to parodia Jobsa, gosc z aspergerem, ktoremu telefon ma poprawic samopoczucie, gdy jest smutny, bo ludzie sa dla niego niewazni, chyba ze kupuja jego produkty...

ocenił(a) film na 8
shivar

też tak to wiedzę, ale podobno nawet zdaniem aktora nie chodziło o Jobsa ;) chyba, że to nie jest prawdziwe zdanie aktora (źródeł nie czytałem)

patataj

To nie parodia Muska, tylko Billa Gatesa ;)



Komete zastąpić wirusem i mamy idealne odzwierciedlenie ostatnich dwóch lat ;) W tym filmie, jak i Arcydziele Kubricka, jest ta zaleta, że można wstawić dowolne zagrożenie (tak jak Leo zastąpił to globalnym ociepleniem). Każdy może też siebie odnaleźć w jakiejś postaci. Jak wspomnieli, że przewodnicząca NASA ma specjalność anestezjolog, to od razu Fialek reumatolog "epidemiolog" mi się przypomniał. Parsknąłem w pierwszym odruchu śmiechem i stwierdziłem: "kurde.. Tak przecież jest. I to kurde, nie jest śmieszne, lecz straszne". 
Ja bym był tym kolesiem, co miał plakietke z dwiema strzałkami "patrz/nie patrz w górę" - postępować poważnie, nie olewać zagrożenie, ale bez skrajnej paranoi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones