PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848823}

Nie patrz w górę

Don't Look Up
6,7 136 780
ocen
6,7 10 1 136780
6,1 53
oceny krytyków
Nie patrz w górę
powrót do forum filmu Nie patrz w górę

Cudo

ocenił(a) film na 8

Film można odczytywać na wielu płaszczyznach. Może to być covid, efekt cieplarniany, wycinanie lasów, wojny, zjawisko głodu i inne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Każdy ogarnie film po swojemu. Uderza w nasze najczulsze organy. Na przykładzie tej komety doskonale pokazano jak ludzie uciekają od rzeczy nieprzyjemnych, budzących niepokój. Widać jak zachłanność i wygoda elit wpływa na życie tych nieoświeconych, jak je niszczy. Głos naukowców nie liczy się tam gdzie pojawia się głupota, ciemnota, zachłanność, pieniądze, brak szacunku, poczucie wyższości. Wygoda i "tomiwisizm" ważniejsze od prawdy.
Piękna parabola dzisiejszych czasów. Gorzkie i prawdziwe...

oblawamoja

Heh, jak te lemingi muszą mieć wywalone jak krowie na rowie podstawowe mechanizmy jakimi kieruje się człowiek od wieków, żeby wpaść na tak błyskotliwe konkluzje xD chwała, za to, ze nam netflix takie arcydzieło zaserwował bo normalnie bez tego nie wiedziałbym jak sobie buty zawiązać :D beka^

ocenił(a) film na 8
BruceParker

A coś mądrego jesteś w stanie napisać?

Agatonik

Nie chce mi się znowu gasić cię jak peta w kolejnym temacie, w związku z czym, żegnam.

ocenił(a) film na 8
BruceParker

BruceParker - cytując klasyka - "Nie chce mi się z tobą gadać"

oblawamoja

Po twoim wpisie i tych celnych obserwacjach obawiam się, ze nie byłoby o czym dalej gadać.

ocenił(a) film na 8
oblawamoja

Cała prawda!

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Tak ten film odebrałem. Jedyne co mnie dziwi to fakt, że pokazywany jest na platformie Netflix

ocenił(a) film na 8
oblawamoja

A z jakiego powodu to Cię dziwi?

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Ponieważ ja w tym filmie dostrzegam krytykę kultury POP której Netflix jest uosobieniem

ocenił(a) film na 8
oblawamoja

Ale od czasu do czasu ma bardzo dobre filmy i ciekawe seriale. Kultura pop to przede wszystkim w multiplexach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones