PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35459}
7,5 208
ocen
7,5 10 1 208
9,3 3
oceny krytyków

Nie wiem
powrót do forum filmu Nie wiem

Ma ktoś jakieś szersze info nt tego filmu?

użytkownik usunięty
klansmen

" 'Nie wiem' nigdy nie ukazał się na ekranie, między innymi dlatego, że ja nie chciałem, żeby się ukazał, ponieważ bałem się zaszkodzić jego bohaterowi. On też walczył o to, żeby ten film się nie ukazał (...)

Film jest formą spowiedzi byłego dyrektora fabryki na Dolnym Śląsku, który był członkiem partii i przeciwstawiał się mafijnej, partyjnej organizacji działającej w tym zakładzie. Oni go kompletnie wykończyli (...) on w pewnym momencie pomyślał, że to już przesada, że tamci kradną towar w bezczelny sposób, że obciążają tym konta zakładu, że sprzedają ten towar, a potem piją za to wódkę, kupują sobie samochody (...) ale kiedy już film był gotowy, zrozumiałem, że jeżeli to się ukaże na ekranie, mogą mu zrobić jeszcze większą krzywdę.
Tak więc historia ta nie została nigdy nigdzie pokazana."

Krzysztof Kieślowski "Autobiografia"

Ciekawe, że 18 osób oceniło film, który się nie ukazał...
W sytuacji kiedy film się nie ukaże powinna być zablokowana możliwość jego oceny.

Czyli rozumiem, że film został skończony, ale z racji tego, że Kieślowski nie chciał nikomu zaszkodzić nie został nigdzie opublikowany?

użytkownik usunięty
jankesx

niestety, z tego co czytałam w różnych źródłach tak jest. Kieślowski już po montażu tego dokumentu zdecydował, że lepiej będzie dla głównego bohatera jeżeli film się nie ukaże.

Czyli komentarze pod filmem i oceny moich znajomych nie są prawdziwe.. Już miałam nadzieję, że może jednak gdzieś go znajdę.

jankesx

Według komentarza pod innym wątkiem, ten film znalazł się w jakiejś "kolekcji filmów" Kieślowskiego, jednak namiarów innych poza taki ogólnik nie ma. Ale pozostaje nam szukać, bo to znaczy, że jednak gdzieś jest.

jankesx

Swoją drogą, jeśli masz znajomych, którzy to oglądali - to zapytaj się, skąd mają. Sam jestem ciekaw, jak i chętnie bym obejrzał.

Toma400

„Kieślowski Dokumentalista” / 2 dvd / wydanie książkowe

ocenił(a) film na 9
klansmen

Jest na youtubie.

ocenił(a) film na 8
budapest

Ano jest, właśnie obejrzałem - bardzo mi się podobał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones