PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=869679}

Nie!

Nope
6,0 25 263
oceny
6,0 10 1 25263
6,7 43
oceny krytyków
Nie
powrót do forum filmu Nie!

Trailer perfekcja. Więcej pytań niż odpowiedzi. Mało tropów, same domysły. Nawet twórcy nie zdradzają za wiele. Renesans horrorów trwa w najlepsze. Nic tylko czekać na premierę w pl.

Spinel

rasistowskie "komedie" Peele nie wpisują się w renesans horroru w ostatnich latach... proszę nie być śmiesznym xD Po zwiastunie nabrałem się na "to my", bo po "uciekaj" myślałem, że Peele naprawdę wie co robi. Po zwiastunach to i "psie pazury" wyglądają jak film akcji... zwiastun/trailer w tego typu kinie to najgorsze co może być, bo to tylko kwestia dystrybutora, który sprzedaje film jak chce.

ocenił(a) film na 8
___ice___

"Get out" też średnio mi się podobał tak szczerze, "To my" muszę nadrobić. Niemniej uważam, że im mniej twórcy zdradzają przed premierą tym lepiej dla samego filmu a zwiastun bardzo enigmatyczny, mnoży różne tropy i nie daje wprost odpowiedzi z czym ma się do czynienia. Uważam, że może to działać tylko na korzyść produkcji.

ocenił(a) film na 1
___ice___

Też nie przepadam za "czarnymi" horrarami, jedynie w "Uciekaj" wyszło to rewelacyjnie, przemówiło do mnie.

Dramat

W "uciekaj!" był dobry strzał jak to głupie "czarne jest w modzie", a wszystkie przytyki w stronę "białych" nawet te podprogowe miały sens... w "Us" był tani koncert rasistowskich metafor, a druga połowa filmu w ogóle popłynęła w abstrakcyjnym kierunku. Reżyser zachował się jakby chciał odciąć kupon z sukcesu i koncepcji jego pierwszego filmu... jak dla mnie to był zwykły skok na kasę, a Lupita kolejny raz wybiera jakąś głupkowatą produkcje na którą jest "za wielka". W "nope" się okaże czy Peele ma faktycznie pojęcia czy robi sobie żarty i czy "uciekaj!" było tylko "wypadkiem" przy pracy.

ocenił(a) film na 7
___ice___

Przecież "US" to o wiele lepsza produkcja niż "Get Out", w dodatku Lupita wybrała świetnie i zagrała jedną z najlepszych roli w swojej karierze.

ocenił(a) film na 4
Spinel

Jednak najwięcej pytań dostarcza "te uczucie"...Skąd się wzięło, czego uczą teraz w szkołach?

ocenił(a) film na 8
wosz85

To*. Happy?

Spinel

Od razu lepiej!

użytkownik usunięty
Spinel

Pewien youtuber wykminił co tam się będzie działo, a będzie grubo. Polecam zobaczyć jego analizę: https://youtu.be/zmPC_kQwzLY

czyli ten youtuber o Ty :)

użytkownik usunięty
Kinomaniakwarszawski

Ty tak na serio, czy sobie żartujesz? xD

Spinel

Na youtubie film jest otagowany jako ''western, horror, sci fi''. To sci fi od razu sprawiło, że wiedziałam, o czym to będzie. Patrząc po zwiastunie (wielki cien gdy jeden z bohaterow jechał na koniu, kobieta ''lecąca'' ku niebu), można się domyślić, że będą obcy/ufo.

użytkownik usunięty
Progresywna

Nie nastawiaj się na typową inwazję obcych, a po prostu na horror/thriller psychologiczny z elementami science-fiction. Zerknij sobie na film, który podlinkowałem wyżej to zrozumiesz.

ocenił(a) film na 4
Progresywna

Kobieta "lecąca ku niebu" to metafora feministki, która nie chce myc naczyń więc wystrzeliła się z kuchni (przez okno) ku niebu.

użytkownik usunięty
Sony_West

To miało być śmieszne?

ocenił(a) film na 4

Nie miało. To JEST śmieszne.

ocenił(a) film na 8
Sony_West

a wielki owalny cień spowodowany jest przez ogromny brzuch prawdziwego Amerykanina, oglądającego bejsbol z piwem w ręku i ubranego w żonobijkę która na środku jest uwalona musztardą

ocenił(a) film na 3
Spinel

a które horrory masz na myśli?

ocenił(a) film na 7
neon77

Ja bym tutaj podał "The VVitch", "Lighthouse", "Hereditary", "Midsommar", "Malignant", "It Follows", "The Night House", "The Invisible Man", "The Autopsy of Jane Doe", "US" czy nawet zabawny "Bloody Hell".

Do tego jeszcze serie "Insidious" i "The Conjuring" chociaż osobiście zdecydowanie bardziej cenię sobie tą pierwszą.

Spinel

jaki renesans, horrory zatrzymały się w miejscu. Dotyczy to nie tylko filmów, ale książek i gier, brakuje innowacji i nowych pomysłów

Spinel

Gdzie Ty widzisz renesans? Teraz horrory to tylko efekty specjalne i kiepski scenariusz, 0 klimatu starych horrorów. One miały klimat, pomimo 100% wiedzy, że to tylko makiety, kukły itp. a o CGI można jeszcze było zapomnieć. No ale ok, jeśli Co się podobają i robią na Tobie wrażenie to pozostaje mi chyba tylko życzyć Ci milych seansów. Ja wolę pozostać przy oldschoolach. Pozdr

ocenił(a) film na 6
Spinel

O jakich domysłach piszesz? Film o obcych po prostu.

Spinel

No i lipa niestety, żadnych odpowiedzi nie dostaniesz, za to rozczarowanie i owszem.

Spinel

za mało czarnych.

ocenił(a) film na 2
nnn_nnn

Ale mnie drapie dupencja now.

ocenił(a) film na 1
NadinspektorReksio

czarni to papierek lakmusowy dobrego kina. więcej czarnych - większa szansa na oskary

Spinel

Od tego filmu, wpadłam na pomysł, że na Filmwebie powinna być osobna kategoria: TRAILERY, bo porównując zwiastun z filmem, to jest to świetny przykład, jak można zepsuć naprawdę dobry potencjał.

ocenił(a) film na 4
maja_witkowska

Popieram! Trailer mnie wgniótł, dawno nie widziałem czegoś tak klimatycznego i liczyłem na świetny film. Nie wiem czego tam zabrakło, może ogólnie fabuły, ale kompletne rozczarowanie. Poza tym dalej się zastnawiam po co w ogóle był tam wprowadzony wątek tego szympansa?

ocenił(a) film na 7
Ipog

rzekomo porównanie do naszego latajacego ziomka, że oboje to dzikie zwierzęta, które chcemy oswoić itp itd bla bal

ocenił(a) film na 7
Spinel

Od kiedy trailer ma zdradzać odpowiedzi?

Spinel

TO, nie TE uczucie:)

ocenił(a) film na 1
Spinel

tzw. "ambitne kino"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones