PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=533897}

Niebo, piekło... ziemia

Nebo, peklo... zem
5,5 242
oceny
5,5 10 1 242
Niebo, piekło... ziemia
powrót do forum filmu Niebo, piekło... ziemia

Klara, to zdolna baletnica u progu kariery. Właśnie została wybrana przez znanego w świecie choreografa, który potrzebuje baletnicy do własnego przedstawienia. No po prostu bajka! Niestety, życie, jak wszyscy wiemy, bajką nie jest. I kiedy już się z gąska witała i zobaczyła siebie w blasku świateł na renomowanej scenie w Barcelonie, jej szczęście trafia szlag! Rozpoczyna się scieżka utrapień: zdradzający chłopak złapany in flangranti, niefortunny upadek ze schodów kończący się skręconą kostką (kariera wisi na włosku!), zdradzana i w końcu opuszczona przez męża matka, śmierć ukochanego brata. Czy mam wymieniać dalej? Nawet związek z dużo starszym mężczyzną, który mógłby wydawać się jakąś osłodą w tym tyglu nieszczęść, kończy się fiaskiem. Jednym słowem piekło z niewielkimi przebłyskami nieba. Ot, życie! To leniwie tocząca się opowieść o kobiecym doświadczeniu z dobrą, przekonywującą rola Zuzanny Kanocz (Klara) i mierną, jak na tej klasy aktora, rolą Bronisława Wrocławskiego. Tak, tak, naszego Wrocławskiego! Poza subtelnymi, dobrze nakręconymi, erotycznymi scenami, jest nazbyt teatralny i miejscami nieokreślony. Ale to już nie jego jest „zasługą” tylko scenariusza. Czy to kino coś wnosi? Nie wydaje mi się. Widz wychodzi z kina ani poruszony, ani wzruszony, może jedynie uśpiony. Nie jest to bez znaczenia, sami przyznać musicie, przy późnej godzinie projekcji. Przed wieczornym spoczynkiem, jak znalazł!

bea0707

Nu właśnie, po entuzjastycznie orgazmicznej recenzji w "Nowym Mieście Pabianice" aż przecierałam ślepia ze zdziwienia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones