Ten to Chi to

2 godz. 5 min.
7,3 336
ocen
7,3 10 336
354
chce zobaczyć
{"type":"film","id":37602,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Ten+to+Chi+to-1990-37602/tv","text":"W TV"}]}

Wspaniała epicka opowieść historyczna osadzona w XVI-wiecznej feudalnej Japonii podzielonej na prowincje. Pokazane jest tu starcie dwóch charyzmatycznych wodzów - ambitnego i bitnego Takedy i spokojnego, acz konsekwentnego i sprawiedliwego Kagetory. Walka jaką toczą odbywa się przy udziale kilkutysięcznych armii, z widowiskowymi scenami bitew, oblężeniami, a w końcu honorowego pojedynku obu wodzów przed czołami swych armii. Film klasycznie romantyczny z kobietami które kochają, szlachetnymi wojownikami przestrzegającymi kodeksów rycerskich, a wszystko zrealizowane z niezwykłym przepychem i barwną scenografią. 

Wysokobudżetowy film historyczny, ukazujący brutalną rywalizację pomiędzy feudalnymi władcami w Japonii. Akcja rozgrywa się na przełomie XV i XVI wieku, podczas krwawej wojny. Kenshin Uesugi, młodszy brat władcy prowincji Echigo, za namową dostojnika Usami zabija go. Niedługo po dojściu do władzy Uesugi nękany jest groźbami ze strony sąsiedniego władcy, Takedy. Wkrótce jednak obaj mają wspaniały sen o zjednoczeniu ich prowincji, gdzie królowałaby praworządność i sprawiedliwość.

margot_
opis użytkownika