The Midnight Sky

2 godz. 2 min.
4,9 30 246
ocen
4,9 10 30246
3 506
chce zobaczyć
3,9 10
ocen krytyków
{"rate":3.9,"count":10}
{"type":"film","id":843072,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Midnight+Sky-2020-843072/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Niebo o północy
  • Nie jest to wybitne kino ale na pewno jest świetny film sci-fi.

• Lu_Bor Nie jest to film SF, bo wydarzenia są tylko pretekstem do ukazania "postaw" i "dylematów" bohaterów. Brak opóźnienia w transmisji statek-ziemia czy opuszczona-uruchomiona stacja meteo. To bajka, a nie SF. Całość mogła by się jakoś obronić gdyby okazała się w całości delirką-wyobraźnią głównego bohatera, który umiera. A tak dostaliśmy opowieść o Adamie i Ewie z kazirodztwem w przyszłości.

• Marcin_Slominski_filmweb Ja nie oglądam filmów sci fi z takim "naukowym" dupościskiem, bo musiałbym każdego tego miana pozbawić. Może bohaterzy posiadali jakąś technologię zmniejszającą opóźnienia a może była to świadoma decyzja, żeby skompresować dialogi. Konfrontacja z problemami przyszłości czy rozwoju technologicznego jako pretekst do ukazania dylematów ludzkości to jest fundamentalne założenie sci-fi, m.in kanonicznego "Solaris" S. Lema, w którym jest wątek "delirki" głównego bohatera. Polecam więc zamiast Gwiezdnych Wojen i innego badziewia poczytać Lema albo obejrzeć Silent Running.

• Fiskomp2 ocenił(a) ten film na: 3

Lu_Bor Tu nie o dupoślad chodzi. Film jako całość jest tak pełen bzdur i idiotyzmów, że można co 10 min wskazywać totalne nielogiczności. I nie piszę tu o rzeczach z pogranicza Sci-Fi, tylko z czysto zdroworozsądkowym podejściem. Po prostu tragedia. Najgorsze, że na koniec pominęli w sumie jedną z głównych bohaterek tego filmu.
    Jak dla mnie, film porażka.

• Fiskomp2 którą?

• Lu_Bor Pewnie chodzi o Ziemię.

• rob_sad ocenił(a) ten film na: 8

Marcin_Slominski_filmweb Statek jest blisko ziemi, opóźnienie faktycznie byłoby nieodczuwalne (z Księżca to 1s).

• jos_fw ocenił(a) ten film na: 3

Marcin_Slominski_filmweb Tzw. teoremat Lema. Zgadzam się. Pierwowzór literacki musiał być wyjątkowo słaby.

Lu_Bor Człowieku, nie kalecz fantastyki naukowej. To filmidło ma tyle wspólnego z Solaris, że w nieudanej ekranizacji wielkiej powieści Lema wziął udział ten sam aktor. Poza tym nic. Ten film to jest zero, to jest nic.

• jos_fw ma znacznie więcej niż ci się wydaje a formy filmowe też mają swoje licentia poetica. nie kalecz to już swoim zrzędzeniem, bo i tak już go za dużo jak na takie "zero" i "nic"

Lu_Bor Nie masz bladego pojęcia o dobrej SF. Zaufaj mi.

• jos_fw gówno o mnie wiesz. nie podobał ci się - twoja sprawa. dla mnie był okej. a teraz już idź sobie zwal konia, obejrzyj spajdermena a mi daj spokój swoimi fantastycznymi dywagacjami.

• Lu_Bor Mysle z to jest dobry opis filmu. Nie jest specjalnie oryginalny, trochę infantylny, ale mimo wszystko dobrze się ogląda.