PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=843072}

Niebo o północy

The Midnight Sky
4,9 31 692
oceny
4,9 10 1 31692
3,7 14
ocen krytyków
Niebo o północy
powrót do forum filmu Niebo o północy

Już sam początek zwiastował ze bedzie to kameralny interstellar z przesłaniem dla przyszlych pokoleń ale tez z budżetem co jest rzadkie w ambitnym SF.

Przede wszystkim to jest film z gatunku Science Fiction a nie Science Action, bardzo przypomina wartkością akcji pierwszy pełnometrażowy Star Trek.

Ale nie jest to film nudny - opowiada o bardzo ważnych zagadnieniach pozwala się zadumac j rozmarzyc. Czuc ze Clooney poczul role calym soba - bardzo przejmujaco gral mimo ze czesc ns greenwallu.

Ogolnie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyl ten film ze nie odbił w strone komercji i nie puszczal oka do widza tylko byl surowa wizja rezysera a zatem sztuka w czystej postaci.

Niestety po ocenach krytyków widze ze takie kino nie wroci - predzej nakreca kolejnego Aquamana

ocenił(a) film na 3
Czarli_3

Proszę, napisz mi w 3 słowach o jakich "bardzo ważnych zagadnieniach" opowiada ten film, poza tym, że ojciec próbował ocenić córkę przed śmiercią? Bardzo chciałem znaleźć coś interesującego i wartościowego w tym filmie ale po prostu nie potrafię i zastanawiam się jakim cudem ktoś może ten film oceniać jako "arcydzieło"?!

ocenił(a) film na 4
PawelRuc

Najwidoczniej nie dostrzegłeś ukrytego sensu tego dzieła.
Tutaj pokrótce wyjaśniłem symbolikę jaką posłużył się reżyser, aby w filmie pozornie sci-fi zakodować niewidoczne na pierwszy rzut oka przesłanie, opisujące prawdziwy dramat człowieka: https://www.filmweb.pl/film/Niebo+o+p%C3%B3%C5%82nocy-2020-843072/discussion/Pra wdziwe+arcydzie%C5%82o+kinematografii+z+ukrytym+przes%C5%82aniem%2C+kt%C3%B3re+j est+w+stanie+dostrzec+jedynie+wprawne+oko+prawdziwego+konesera+film%C3%B3w,32168 15

ocenił(a) film na 3
Czarli_3

Wybitne :) Buahahahah

ocenił(a) film na 2
Czarli_3

A ja zapytam jakie Ty tu miałeś Sciencie Fiction? Star Trek był jednym z najmocniej komentowanych projektów w swoim czasie przez fizyków najwybitniejszych na świecie, był twardo oparty na naszej wiedzy o świecie, a część jego założeń zmieniał się pod wpływem ich komentarzy.

Tu mamy badziew z "ukrytą" planetą latającą wokół innej planety w naszym układzie planetranym i ze statkiem o konstrukcji sprzecznej z czymkolwiek.

ocenił(a) film na 3
Czarli_3

Jakie "science fiction" ? Fantastyka naukowa jest oparta na nauce, a tu mamy co najwyżej fiction i to znacznie rozmyte. Z nauką, oprócz choroby głównego bohatera to niewiele ma wspólnego.

ocenił(a) film na 4
Czarli_3

Również z chęcią dowiem się o jakich ważnych zagadnieniach opowiada, a może jnaczej- w jaki sposób opowiada. Obejrzałam film drugi raz- żeby dać mu szansę. Zbliżającą się śmierć, samotność, tęsknota, utracone rodzicielstwo. Wszystko moim zdaniem przedstawione w sposób dosyć płytki, z pewnością żadna scena nie zapadnie mi w pamięci... Nie wzbudził we mnie żadnych emocji...

ocenił(a) film na 2
angel1986GDN

Ja się zgodzę, tylko bym zamiast "płytki" użył słowa "nieporadny i żałosny".

ocenił(a) film na 3
Czarli_3

To jest film z gatunku Total Fiction albo "fantastyka anaukowa". Liczba bzdur co najmniej dorównuje słynnej Grawitacji.

ocenił(a) film na 8
Czarli_3

Czarli_3 dziękuję za ten komentarz

ocenił(a) film na 7
Czarli_3

Zgadzam się w pełni z Twoją opinią.

Czarli_3

Idź obejrzeć tego Star Treka jeszcze raz, bo chyba coś sobie wyśniłeś, że ten syf można do tego porównać. Ten film nawet nie ma fabuły napisów tytułowych nowego serialu STDiscovery na tym samym portalu. Jestem ciekawy kto, jak i po co przepchnął tego bubla. Może podczas produkcji właśnie 3 sezonu STD ktoś wpadł na pomysł, że przy okazji pacną "arcydzieło" z brodatym Żorżim. Potem reklama nawet na deskach klozetowych i może będzie na gażę dla aktora wszechczasufff.

ocenił(a) film na 8
Czarli_3

Jeśli komuś się dlużylo to powinien obejrzeć stara Odyseję Kosmiczną ;)
Też jestem zdziwiona ocenami krytyków.

ocenił(a) film na 4
Czarli_3

> Przede wszystkim to jest film z gatunku Science Fiction a nie Science Action
Raczej czyste fiction, bez odrobiny science.
Wyjaśniłem tutaj: https://www.filmweb.pl/film/Niebo+o+p%C3%B3%C5%82nocy-2020-843072/discussion/Pra wdziwe+arcydzie%C5%82o+kinematografii+z+ukrytym+przes%C5%82aniem%2C+kt%C3%B3re+j est+w+stanie+dostrzec+jedynie+wprawne+oko+prawdziwego+konesera+film%C3%B3w,32168 15#post_16572076

> bardzo przypomina wartkością akcji pierwszy pełnometrażowy Star Trek.
To ten, w którym obca cywilizacja cybernetyczna pomyliła naszą prymitywną sondę z przedstawicielem własnego gatunku? W takim razie zgadzam się, to podobny poziom absurdu.

ocenił(a) film na 8
Czarli_3

Mnie też film się bardzo podobał, ale widzę tu grono samych astrofizyków. Ludzie to jest kino a nie wykład. Film najbardziej dociera do ludzi, którzy mają własne dzieci. Mają jakieś pojęcie co czuję człowiek w momencie gdy może stracić najbliższą osobę, która jest taka niewinna i bezbronna. Sam mam dwie córki i przez cały czas miałem zastanawialem się jaki ból musi przeżywać główny bohater. Niestety ktoś napisał prawdę, że prędzej powstanie kolejny film w stylu Aquamana, zarobi dużo kasy i zrobi furorę niż coś w kameralnym stylu dającego do myslenia

ocenił(a) film na 4
Czarli_3

Do starego dobrego SF to bardzo daleko...

ocenił(a) film na 8
Czarli_3

zgadzam sie b.dobry film, super klimat

ocenił(a) film na 8
Czarli_3

bardzo fajny film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones