PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654388}

Niebo w gębie

Les Saveurs du Palais
6,3 3 867
ocen
6,3 10 1 3867
Niebo w gębie
powrót do forum filmu Niebo w gębie

Nie mogę się doczekac obejrzenia "Nieba w gębie" ponieważ uwielbiam filmy o jedzeniu i gotowaniu. Mam nadzieję że okaże się równie interesujący jak "Uczta Babette" czy "Czekolada":-))
Po takich seansach czuję ogromną inspirację aby ruszyc do kuchni i spróbowac czegoś nowego!

ocenił(a) film na 6
szamanka84

Film przyjemny ale bez rewelacji. Może gdyby serwowano te wszystkie dania podczas seansu wyszła bym z kina wniebowzięta. Ciekawie się zaczyna a potem jest bardzo jednostajnie. Tyle możliwości żeby podkrecic atmosferę i nic. Do tej pory nie rozumiem po co ta australijska dziennikarka? Po filmie pozostała jedynie ochota na kanapkę z truflą. :-)

ocenił(a) film na 7
Wdowa71

Wielka szkoda:/ To druga negatywna opinia którą słyszę. Kanapka z truflą też jednak jest inspiracją:-) tylko gdzie dostac trufle?:-) Będę miała okazję wybrac się do kina za dwa tygodnie, i chyba jednak wybiorę "Hobbita". Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
szamanka84

Zdecydowanie słuszny wybór. Pozdrawiam również :)

ocenił(a) film na 7
Wdowa71

Trudno ten film porównywać do Hobbita. Jako film przeciętny, ale o jedzeniu i gotowaniu opowiada w sposób bardzo zachęcający. Widać dużą różnicę w podejściu do kuchni Francuzów i -np Amerykanów.

ocenił(a) film na 6
szamanka84

I jak wybrałaś hobbita? Mimo iż film Niebo w gębie nie zachwyca, to hobbit tym bardziej. Jestem fanką Tolkiena, ale ekranizację zwalili :/

ocenił(a) film na 7
aleera89

"Niebo w gębie" może zachwyca średnio, ale za to dziewczyna śliczna! :o)

szamanka84

Kupić w sklepie np trufle-sklep.pl, czy innym sprzedającym je ;) jednak cena odstrasza - 55 zł za mielone...

ocenił(a) film na 9
szamanka84

A ja bardzo polecam, w moim własnym rankingu filmów kulinarnych ten zajął wysoką pozycję. Inspirujący, a co do kanapek z truflami, to można się z niego dowiedzieć, że dobrze się mają w Nowej Zelandii :D

ocenił(a) film na 6
kelle

znalazlam jedynie to:
http://www.frommovietothekitchen.pl/2013/07/kino-od-kuchni-1-niebo-w-gebie-tort. html

Przepis na tort Saint-Honoré.

Strasznie mi się podobał ten pasztet w cieście... ooo masakra i jeszcze ta wołowina w cieście.. mmm

ocenił(a) film na 7
aleera89

A mnie ten łosoś zapiekany w kapuście na muślinie - to na samym początku...

kelle

co jeszcze znajduje się w Twoim rankingu filmów kulinarnych?
myślę, że chętnie dopisałabym to do listy "chcę obejrzeć" :)

ocenił(a) film na 7
aknah

Kelle nie odpisała, to może ja mogłabym Ci polecić coś z tej tematyki:

http://www.filmweb.pl/film/Julie+i+Julia-2009-465594

Oglądałaś?

aknah

"Wielkie żarcie"Marco Ferreri'ego

ocenił(a) film na 7
aknah

Mój ulubiony: "Uczta Babette".

szamanka84

Dobry film :)

ocenił(a) film na 7
Purslane

jako obyczajowy, biograficzny film o jedzeniu jak najbardziej nadaje się na popołudniowe oglądanie ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones