PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8096}
7,2 1 249
ocen
7,2 10 1 1249
7,6 5
ocen krytyków
Nieciekawa historia
powrót do forum filmu Nieciekawa historia

arcydzieło

użytkownik usunięty

absolutny majstersztyk i jeden z najlepszych filmów Wojciecha Hasa. Czuje olbrzymią sympatie do profesora i Katarzyny, tych wspaniałych, zgożkniałych a nieco żałosnych bohaterów.

ocenił(a) film na 10

własnie przed chwilą obejrzałam. Cudowny film, godny polecenia.

użytkownik usunięty

Ośmielę się zaryzykować stwierdzenie, iż to najlepszy film W. Hasa, a na pewno mój ulubiony. Pewnie dlatego, że bardzo przypominał mi "Tam, gdzie rosną poziomki".

ocenił(a) film na 5

ten film to praktycznie tylko dialogi czyli zero istoty kina. jeśli porównamy do bergmanowskich poziomek to przecież jak na dłoni widać że skandynawski film jest o wiele pełniejszy, z szerszą perspektywą, z większą mocą oddziaływania zahaczając o surrelizm czy oniryczne podróże w czasy dzieciństwa. tam rozrachunek z własnym życiem jest poprowadzony dosyć mistrzowsko. w hasowej historii mamy tak naprawdę tylko bohatera który narzeka, bez żadnych wypraw w jego wspomnienia czy inne wizje, ot obserwujemy jeden smutny dzień z jego życia i to wszystko. wg mnie całość nie została arcydzielnie rozegrana przez co holoubkowy popis wypada słabo.
i teraz: treść możemy uznać za podobną ale jeśli mam wybierać sposób w jaki została mi przekazana :bergman vs has 3:0

ocenił(a) film na 9
None200

Ja myślę,że widać tu także wpływy z filmu "Szypty i krzyki" Bergmana.

ocenił(a) film na 3
None200

trudno mi go porównać z wcześniejszymi filmami, jeśli się przyrównuje Hasa do Bergmana, to trzeba jednak powiedzieć, że tamte filmy są oryginalne, tworzą sobą pewną całość, urzekają obrazem i klimatem; tu mamy film oparty na dialogu, narracji, nużącej konwencji, śmiem powiedzieć mniej interesujący i angażujący widza; nie chcę się znęcać nad "arcydziełem", ale film ten mam wrażenie mógłby być radiowym słuchowiskiem ;)

ocenił(a) film na 3
isthislove

powyżej mam na myśli oczywiście wcześniejsze filmy Hasa

ocenił(a) film na 8
isthislove

Przeciez w tym filmie jest cudowna scenografia i fantastyczne zdjecia.
Ten film to nie tylko tekst.

ocenił(a) film na 10
prg197

Scenografia, zdjęcia, muzyka, światło, tekst, gra aktorska. Kwintesencja filmu. Wspaniały.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones