PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8106}

Nienawiść

La haine
7,9 43 779
ocen
7,9 10 1 43779
8,0 30
ocen krytyków
Nienawiść
powrót do forum filmu Nienawiść

cały film oceniam na 8, świetna gra aktorska, scenariusz,
reżyseria. ale zakończenie mnie rozwaliło.
ostatnia minuta podniosła moją ocenę na 9, bo mnie zaskoczyła.
całkowicie. świetny film.
pzdr.

Purplecuckoo

A w moim przypadku obniżyła, chociaż wiele wskazywało na to, że Kassovitz zakończy to właśnie takim mniej więcej akcentem. Złe jest prawo, państwo i policja. W tym tkwi problem. Tam trzeba szukać rozwiązań - takie wnioski nasuwają się po obejrzeniu tego prosocjalnego dzieła (świetnego od strony technicznej i aktorskiej, co trzeba przyznać). Tych 15 lat, które minęły od realizacji "Nienawiści" pokazało, że nie tędy droga. Nie ma już Francji. Każdego roku naturalizowanych jest tam 100 tysięcy obcokrajowców, z których ponad 30 % to bezrobotni, kilka procent studenci. Ktoś potrafi sobie wyobrazić Sylwestra w Polsce, w czasie którego spalono by chociażby 100 samochodów? Media trąbiłyby o tym przez kilka tygodni. Tam jest to już normalka. Ale problemów szuka się dalej nie tam gdzie trzeba. Kassovitz też pokazał swoim filmem, że widzi świat w czarno - białych barwach. Kordony policyjne, które otwierają ten film i które zamykają jasno obrazują, gdzie - według reżysera - należy szukać winnych. I po tych kilku latach od obejrzenia "Nienawiści" dalej uważam, że to osiedlowa opowiastka przerzucająca winę na państwo, które przecież powinno zaopiekować się biednymi, pokrzywdzonymi imigrantami, bo jakże by inaczej? I wreszcie przyjdzie dzień, w którym obudzimy się wszyscy z ręką w nocniku, ale będzie już za późno.

ocenił(a) film na 10
Purplecuckoo

No właśnie ale jak interpretujecie zakończenie. Kto strzelił ostatni? Wg mnie policjant zabił Huberta, który celowo go wyczekał, poświęcił się dla dobra sprawy bo Said jako świadek na pewno opowiedziałby wszystko. Czyli o tym jak policjant zabił dwóch imigrantów. Wszystko po to, żeby o sprawie było głośno i zmienić nastawienie policji czarnoskórych, arabów i żydów.

ocenił(a) film na 8
Purplecuckoo

U mnie też ocena się podniosła do 8 po tym zakończeniu jak i po ciekawostkach które wyczytałem na temat po niektórych scen które zostały tu osadzone jak np.scenka przed lustrem wzięta z filmu Taxi Driver.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones