PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=845353}

Nieobliczalny

Unhinged
5,6 11 957
ocen
5,6 10 1 11957
4,6 15
ocen krytyków
Nieobliczalny
powrót do forum filmu Nieobliczalny

Niezły thriller

ocenił(a) film na 7

Wróciłem z kina z poczuciem, że obejrzałem niezły, trzymający w napięciu thriller i zdziwiłem się, że jest tak sporo negatywnych ocen. Rewelacyjny Rusell Crowe. Arcydzieło to to nie jest, historia czasem trochę naciągana, ale całość się broni i warto zobaczyć na dużym ekranie.

ocenił(a) film na 7
piotrowy

Zgadzam się, też nie rozumiem tego mędzenia. Trzyma za gębę przez 1,5 godziny. A o to chyba chodzi w dobrych thrillerach.  Zrealizowany też bez zarzutu. Tym bardziej, że w kinach ogólnie posucha. Crowe rewelacyjny.

ocenił(a) film na 7
belmont33

zgadzam się i dodatkowo jest to w zasadzie pierwszy film w czasie pandemii, na który warto się wybrać do kina po długiej przerwie :)

ocenił(a) film na 8
ciupek1990

Dokładnie! Film równie świetny jak ciężki, a o to chyba chodzi w thrillerach, co nie? :)

piotrowy

Więcej emocji czułem wykopując ziemniaki w ogródku mojej mamy. Natrąbiłaś na mnie, więc ukradnę ci pieniądze, zabiję ci adwokata, spalę ci brata i uduszę ci syna. Co to w ogóle miało być?

ocenił(a) film na 7
theodorebagwell3

W ten sposób można opisać każdy film, dyskredytując go.
Facet jest socjopatą, a drobna kłótnia w korku zapalnikiem. Nie jest to wybitny film o prześladowaniu (daleko mu do innych wielkich o prześladowaniu - np. do Przylądka strachu czy Autostopowicza), ale dla mnie - dobra robota.

piotrowy

Jak film ma słabą oceny to zawsze najgłośniej słychać tych, którym film się podobał.

ocenił(a) film na 7
piotrowy

Przez opinie jakie tutaj przeczytałem nie chciałem iść na ten film. Jednak z braku laku poszedle.

Nie wiem czego się kudzie spodziewali po filmie. Nie jest to kino ambitne ale książkowy przykład thrillera, zawiera wszystko to co powinien zawierać dobry thriller i tyle.


Film był momentami absurdalny i cała historia mogła się szybciej skończyć ale wtedy by nie było filmu.

ocenił(a) film na 7
luklis21

Dokładnie, porządne 7.

ocenił(a) film na 2
luklis21

Nie takie momentami, jak dla mnie to 3/4 filmu to absurd.

piotrowy

Ech! Krytycy bardziej biadola o tuszy Russella Crowe, niż o samym filmie. Śmieszne jest też, że film jest krytykowany za nawiązania do innych filmów :),choćby Upadek czy Pojedynek na szosie. No bo jak to tak??!! :). Tylko niektórym rezyserom wolno inspirować się innymi filmami, a taki Borte pewnie ma zakaz:) :), bo żaden z niego słynny reżyser :) :).
Ogólnie film jest niezły, dobrze zagrany, tylko czasami zbyt naciągany.

nan_s

Bylem wczoraj. Widzialem i pojedynek na szosie i upadek...i ten film mi sie calkiem podobal, a wlasnie to ze russel taki gruby jest to mi pasuje , bo mozna sie typa wystraszyc jak cedzi przez zeby i z taka masa ciala mimo wszystko robi wrazenie jak jakis wnerwiony kierowca ciezarowki :D Wiadomo , upadek lepszy i no coz historia inna , ale tutaj z przymruzeniem oka tez mozna obejrzec , bo akurat zlosc na drodze to i w naszym kraju czesto widziana jest...

ocenił(a) film na 8
nan_s

Jak rozkminiałem działania bohaterki to robiła logicznie. No może ja bym auto lepiej schował za dom babci(to chyba odniesienie do czerwonego kapturka ;), ale nie byłoby filmu. W garażu stało to drugie auto którym staranowała Russela.

A tłusty Russell jak najbardziej dawał radę - jego bójka na końcu dzięki temu zyskała - Chłop 130 kg żywej wagi versus kobietka 50 kg i dzieciak. Dobrze to było pokazane jak nią rzucał po ścianach. Kawał bydlaka...

dezertx

Moglibyśmy razem chodzić do kina:) :), bo chyba gust serialowy i filmowy mamy podobny:) :), a przynajmniej moglibyśmy się konkretnie kłócić :) :)

ocenił(a) film na 8
nan_s

A czemu tego filmu nie oceniłaś?
A do kina to prędko nie pójdziemy ...

dezertx

Czasami nie wiem jak ocenić film :). I to prawda że możemy długo poczekać na kino:(. Ale oglądanie filmów w domu też jest ok:).

dezertx

Russel napierał jak byk w tym filmie. Co tam rana postrzałowa czy dachowanie auta, z którego wydostał się w kilka sekund ;)

ocenił(a) film na 8
marcin261287

Wściekły byk!

ocenił(a) film na 6
piotrowy

Film sie świetnie ogląda ale na Boga ilez można oglądać zachowania głównych bohaterów którzy zamiast uciekać gdzie pieprz rośnie chowają sie na strychu i .... czekają aż kat ją dopadnie. Ten film to taka bajka którą dobrze sie ogląda i nic więcej.

maciekb80

Pewnie kobieta miała już dość bycia ofiarą i postanowiła się bronić Ty byś uciekał, wiedząc że socjopata może zabić każdego z Twojej listy kontaktów?

ocenił(a) film na 6
marcin261287

Ja bym poszedł na policję i siedział tam aż to nie złapią. A nie posyłał syna do domu na strych.

maciekb80

wtedy nie byłoby akcji :P

ocenił(a) film na 7
piotrowy

Ocena prawdopodobnie jest niska ze względu na mnogość tego scenariusza. Nakręcono mnóstwo filmów o agresywnych kierowcach i zewsząd pojawiającym się aucie naszego prześladowcy. Zmieniają się tylko aktorzy. Mimo to podobał mi się ten film, gra aktorska spasionego jak świnia(SZOK) Russlla, sceny zemsty. 7/10 :)

ocenił(a) film na 4
piotrowy

Widziałeś film Odcięci z 2018? Polecam jak lubisz thrillery.

ocenił(a) film na 7
McGyverPL

Nie widziałem, ale wygląda wygląda ciekawie. Zaznaczę do obejrzenia. Dzięki.

ocenił(a) film na 5
piotrowy

Jako thriller dał bym nawet 7 , ale nie mogłem patrzeć na rozjeżdżane auta jak z kartonu, albo fikające fikołki jak sprężynka.
"Kocham" tego aktora (chyba za Gladiatora) ale wybaczcie te sceny niczym z bolywoodu są żałosne. No i zachowanie aktorki też wkurza ale ... nie było by filmu trzymającego w napięciu.

ocenił(a) film na 6
piotrowy

Ogólnie pod względem aktorstwa wypada całkiem nieźle,akcja też spoko.Ale Holenderska wersja pod względem fabuły podobała mi się lepiej.

ocenił(a) film na 7
jazdowicz2666

Nawet nie wiedziałem, że jest to remake.

ocenił(a) film na 6
piotrowy

Tu jest opisany ten Oryginał , https://www.filmweb.pl/film/Morderczy+prze%C5%9Bladowca-2019-859565

piotrowy

Z podobnych klimatów dobry jest "Pojedynek na drodze" tam kierowca ucieka przed psychopatą za kółkiem ciężarówki,nie chce mi sie szukać, film z lat 70-ych

piotrowy

https://www.filmweb.pl/film/Pojedynek+na+szosie-1971-8753
Na szosie nie na drodze ;) i to Spielberga :)
A tu dość podobny z Jimem Caviezelem z 2003 ,Barracuda vs Lincoln ;)https://www.filmweb.pl/film/Autostrada+grozy-2003-38305

piotrowy

Film jest spoko, a ocenami w Polsce nie warto się przejmować, bo taki Aquaman dostanie 100/100 a dobre kino jest olewane. Widownia to na ogół gimbaza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones