PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33184}

Nieodwracalne

Irréversible
7,2 47 549
ocen
7,2 10 1 47549
7,3 23
oceny krytyków
Nieodwracalne
powrót do forum filmu Nieodwracalne

w żadnym innym filmie ani wcześniej ani nigdy potem. Wywracająca duszę scena gwałtu czy też "akcja" z użyciem gaśnicy utkwiły mi w głowie na zawsze. Nie polecam wrażliwcom.

ocenił(a) film na 9
aniam69

Dokładnie wrażliwi niech się zastanowią przed oglądnięciem tego filmu. Gdy oglądałem scenę gwałtu czułem się jak bym tam był i ktoś mnie trzymał i zmuszał do patrzenia na to. Po filmie byłem emocjonalnie wypruty

ocenił(a) film na 9
skawa1990

Mysliscie, ze takie filmy JESZCZE wzruszaja publicznosc 21 wieku? Moze jednostki :>

ocenił(a) film na 9
jezzezel

Myślę, że powinny wzruszać przynajmniej ten film ponieważ zło przedstawione w tym filmie jest realne tzn. każdego może to dotknąć. Ale z brutalnymi filmami jest tak, że im więcej ich oglądamy tym bardziej obniża się nasza empatia

ocenił(a) film na 9
skawa1990

No dokladnie. Jakos podczas seansu ludzie sie robia bardziej wrazliwi niz na ulicy. Raz na przystanku zemdlala dziewczyna w moim miescie. Przestala oddychac. NIKT jej nie pomogl. Ktos tylko wezwal karetke...
W wiadomoscia mowia o tragediach z taka lekkoscia.. ze sie czasem zastanawiam co sie z tym swiatem dzieje.

Ale zgadzam sie z opoinia. Nie ma co unikac takich filmow. Aktorzy staraja sie bysmy ich polubili przez co ich tragedia dotyka nas bardziej niz te z Teleexpresu :)

ocenił(a) film na 9
jezzezel

Myślę że filmy dlatego wywierają na nas takie wrażenie ponieważ podczas oglądania filmu utożsamiamy się z jego bohaterami, zastanawiamy się jak byśmy się zachowali w takiej sytuacji. Filmy wbrew pozorom to potężne narzędzie, które na nas wpływa i formuje nas w pewnym stopniu. Czasem podczas oglądania filmu przeżywamy równie silne i prawdziwe emocje jak te w życiu codziennym dlatego myślę, że możemy się sporo "nauczyć" z filmów.

ocenił(a) film na 8
aniam69

Prawda niewiele widziałem równie drastycznych scen jak w "Nieodwracalnym"
W zasadzie to podobne wrażenie zrobiła na mnie scena egzekucji w filmie "Wybawca" ("Savior")
Choć tam najbardziej mną wstrząsnęła sama bezduszność mordu.
W "Nieodwracalnym" gwałciciel znęca się z furią nad ofiarą.
W "Savior" masowa egzekucja jest przeprowadzana na zimno.
Prawie bez emocji , ot robota do wykonania a że zamiast postrzelać do ofiar można przecież zabić młotem do wbijania pali czy kijem golfowym.
W sumie kur..... nie wiem gorszy taki psychopata , czy tamci mordercy.......

ocenił(a) film na 8
nightgale

wlasnie dzisiaj postanowilam w koncu obejrzec,a planowalam to jakos od 2 lat -__- ogladnelam caly uwaznie,od poczatku do konca,nie przewijajac w zadnym momencie,mam nadzieje,ze to nie swiadczy o mojej znieczulicy na niektore brutalne sceny.
film uwazam za dobry,chociaz scena w ktorej bellucci stara sie zlapac taksowke,po czym jakas prostytutka mowi jej,zeby poszla tunelem,bo tam jest bezpieczniej ( cos w tym stylu ) o.O jest mocno naiwna. kto normalny,zwlaszcza w TAKIEJ niebezpiecznej dzielnicy postanawia wieczorem isc przez ciemny tunel. jesli mialabym ocenic naturalnosc tej sceny,to na pewno nie byloby to 10/10. mogli lepiej to dopracowac,ale nie na tym nalezy sie skupiac,wiem,wiem. film na pewno daje do myslenia,podoba mi sie bardzo tytul,jak i pomysl z ukazaniem filmu od konca.

ocenił(a) film na 8
highart

Obejrzyj sobie właśnie ("Savior") .
Ciekaw jestem opinii o brutalności sceny z tego filmu i jej naturalności .
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
nightgale

nie skumałeś,nie chodziło mi o 'naturalnosc' sceny gwałtu,tylko tego,że w tak niebezpiecznej dzielnicy zamiast wziac taksowke,ona za namową jakiejs prostytutki-decyduje sie isc ciemnym podziemiem,bo bedzie szybciej-ta naiwnosc trochę raziła,poza tym-film uwazam za bardzo dobry.

ocenił(a) film na 8
highart

Skumałem o co Ci chodziło.
Fakt , że pomysł z wędrówką tym tunelem był poroniony.
Ale w sumie to często się słyszy o podobnych głupotach i to nie w filmie.
Natomiast mi chodziło o porównanie brutalności scen w tych dwóch filmach .
Bo poza drastycznością , nie mają ze sobą nic wspólnego.
Jedno to gwałt , drugie egzekucja.
Ale wrażenie robią podobne.

ocenił(a) film na 8
nightgale

Niezupełnie. W filmie ona woła taksówkę, ale one stoją po drugiej stronie. Zastanawia się czy przejść przez ulice - jadą samochody. Prostytutka podpowiada: przejdź pasażem. Przechodzi i...

ocenił(a) film na 10
highart

moim zdaniem w tym, że wybrała tunel nie było nic bardzo nienaturalnego, biorąc pod uwagę fakt, że opuściła klub, bo wściekła się na Marcusa, a człowiek w złości robi takie rzeczy, bo przypływa mu odwagi i zaczyna działać myślenie "co to nie ja". Dla mnie film dopracowany pod każdym aspektem, arcydzieło!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones