PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33184}

Nieodwracalne

Irréversible
7,2 47 319
ocen
7,2 10 1 47319
7,2 20
ocen krytyków
Nieodwracalne

Film opowiedziany został za pomocą dwunastu scen zmontowanych od chronologicznie ostatniej do pierwszej. Dwóch oszalałych mężczyzn (Vincent Cassel i Albert Dupontel) szuka po melinach i niebezpiecznych dzielnicach Paryża człowieka znanego jako Soliter. Trop wiedzie ich do klubu S-M dla gejów pod wiele mówiącą nazwą "Odbytnica". Wraz z biegiem odwróconej narracji dowiadujemy się, że kilka godzin wcześniej ów Soliter brutalnie zgwałcił i zmasakrował dziewczynę jednego z mężczyzn (Monica Bellucci). Cofając się jeszcze dalej, poznajemy wydarzenia, które poprzedziły tragedię...

cleopatra
opis użytkownika

Zastanawialiście się kiedyś, co by się stało, gdyby Wasze życie nagle przewróciło się o 180 stopni, a wszystkie plany, snute marzenia i cele wzięły w łeb? Jednego dnia się budzisz, robisz test ciążowy, kochasz ze swoim chłopakiem, a drugiego leżysz półżywa w przejściu piwnicznym pod ruchliwą ulicą. A to wszystko dzieje się NIEODRWACALNIE.

caat
opis użytkownika

Aktorskie małżeństwo Monica Bellucci i Vincent Cassel zagrali w obrazie Noego parę, której związek wystawiony został na ogromną próbę. To film o mężczyźnie, który postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość, zemścić się na bandytach, którzy brutalnie zgwałcili jego ukochaną. "Nieodwracalne" to opowieść o tym, że nasz los nie pozostaje w naszych rękach, pisze się sam. My decydujemy jedynie o tym, jak wiele potrafimy znieść. Śmierć jest nieunikniona, a czas, podobnie jak ból, radość i przyjemność to jedynie wytwór naszej wyobraźni.
Ten film, napisany i zrealizowany w rekordowym czasie opisuje odwieczną zależność między krzywdą a zemstą. Zemsta jest nieodwracalna, podobnie jak dokonana krzywda. Tak jak każdy uczynek, tak jak wszystkie rzeczy w naszym życiu. Przed nami tylko jedna droga.

[opis dystrybutora]

Vala
opis użytkownika

Marcus (Vincent Cassel) to trochę nieodpowiedzialny i rozrywkowy facet. Pewnego dnia na imprezie szybko doprowadza się do stanu totalnego odurzenia. Jego partnerka Alex (Monica Bellucci), zdenerwowana całą sprawą, postanawia opuścić przyjęcie i wrócić sama do domu. Po drodze kobieta pada ofiarą wyjątkowo brutalnego gwałciciela (Jo Prestia), który w dodatku po dokonanym gwałcie bije ją do nieprzytomności. Wściekły na siebie i zrozpaczony Marcus, wraz ze swym przyjacielem (Albert Dupontel), postanawia wziąć odwet na zwyrodnialcu i przykładnie go ukarać.

Man_Behind_The_Sun
opis użytkownika

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych filmów w historii konkursu głównego MFF w Cannes. Wygwizdany, ale wstrząsający i pamiętany do dziś. Aktorskie małżeństwo Monica Bellucci i Vincent Cassel jako para, której związek wystawiony został na ogromną próbę. Film o mężczyźnie, który postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość i zemścić się na bandytach, którzy brutalnie zgwałcili jego ukochaną. "Nieodwracalne" to historia pokazująca, że nasz los nie pozostaje w naszych rękach, a pisze się sam. My decydujemy jedynie, jak wiele będziemy mogli znieść. Śmierć jest nieunikniona, a czas, podobnie jak ból, radość i przyjemność, to jedynie wytwór naszej wyobraźni. Ten napisany i zrealizowany w rekordowym czasie film opisuje odwieczną zależność między krzywdą a zemstą, która jest nieodwracalna.

platforma vod

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones