PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=206486}

Nieproszeni goście

The Uninvited
6,9 59 tys. ocen
6,9 10 1 59463
5,0 6 krytyków
Nieproszeni goście
powrót do forum filmu Nieproszeni goście

Czy tylko ja mam coś z głową - czy ktoś jeszcze widzi podobieństwa między tym filmem a "Opowieścią o dwóch siostrach" (to był chyba Japoński film - nie jestem pewna, bo dawno temu go widziałam). Już od początku mi się "Nieproszeni goście" ze wspomnianym filmem kojarzyli! Czy ktoś ma podobne odczucia???

ocenił(a) film na 5
ankaa1989_filmaniak

mam tak samo

killerawaits

Zastanawiam się czy ten amerykański film nie miałby być w założeniu jakimś "ulepszonym" remake' m?? Szukałam o tym jakieś info ale nigdzie nic nie znalazłam, jedyne co przeczytałam w ciekawostkach dot. "Opowieści o dwóch siostrach" - podobno amerykanie byli zachwyceni filmem i od razu chcieli kupić scenariusz, ale nie wiem czy go zrealizowali :/

ocenił(a) film na 5
ankaa1989_filmaniak

dokładnie tak

ocenił(a) film na 2
ankaa1989_filmaniak

w recenzji na filmwebie jest info, że film był wzorowany na "Opowieści o dwóch siostrach"
http://www.filmweb.pl/reviews/Duszne+l%C4%99ki-7888

Ligeja

Aaaa... dzięki, teraz jest wszystko jasne :)

ocenił(a) film na 6
ankaa1989_filmaniak

To koreański film ;)

sebi19

dlatego napisałam "chyba Japoński" ciężko zapamiętać takie szczegóły zwłaszcza jak się coś widziało x lat temu...ale dzięki za uświadomienie :)

ankaa1989_filmaniak

Wiele osób porównuje ten film do "Opowieści o dwóch siostrach", w sumie nie oglądałam go i mam pytanie czy jest dobry, czy warto poświęcić na niego czas? W sumie to "Nieproszeni goście" średnio mi się podobają i na dodatek ta muzyka, wzorowana na Komedzie, dość nieudolnie zresztą.

biedroneczka_90_8

"Nieproszeni goście" oceniłam na 4 , "Opowieść o dwóch siostrach" oceniłam na 6 - wersja KOREAŃSKA (nie mylić z Japońską) jest lepsza (chociaż wiadomo ,że to rzecz gustu). Wg mnie warto z samej możliwości porównania - niestety nie jestem dobrym doradcą (pod tym względem) bo oglądam wszystko co mi się nawinie :) zaczynając od Lynch'a, Kubrick'a, von Trier'a - kończąc na filmie typu Sharkinado czy Krwiożercze pająki (tak, tak filmy z TV Puls) :P

ankaa1989_filmaniak

He he dziękuję za odpowiedź, chyba się skuszę na ten film. Poza tym każdy ogląda to co lubi, a potem wystawia adekwatną ocenę, sama czasem oglądam filmy z TV Puls, czasami zdarzają się perełki :)

biedroneczka_90_8

Tak "perełki" jak ostatni seans "Morderczych promieni" ...przynajmniej się pośmiałam :D

biedroneczka_90_8

"Nieproszeni goście" są albo nędzną podróbką albo równie nędznym remake'em. Bez porównania.

talvi200

why nędznym? Dla mnie to całkiem dobry film :)))) polubiłam go. Mimo że "Opowieść o dwóch siostrach też ubóstwiam :)

ocenił(a) film na 8
ankaa1989_filmaniak

Dokładnie o tym samym pomyślałam, gdy obejrzałam "Nieproszeni goście" :)

ankaa1989_filmaniak

Tak to prawie to samo z tym że w tym Koreańskim to zasypiałem... Akcja rozpoczynała się tak wolno że w połowie dalej się nic nie działo. I te półgodzinne gwizdanie bohaterek. Straszna nuda i zero "napięcia". Fakt, jeśli ktoś dotrwał do końca był odlot jeśli chodzi o zakończenie ale dotrwać było ciężko. Jak dla mnie.