PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=206486}

Nieproszeni goście

The Uninvited
6,9 59 tys. ocen
6,9 10 1 59463
5,0 6 krytyków
Nieproszeni goście
powrót do forum filmu Nieproszeni goście

Sam fakt , że zakończenie filmu zaskakuje nie oznacza iż mamy do czynienia z dziełem dobrym czy wręcz wybitnym ( oceny 9 czy 10/10). Trzeba też taką historię opowiedzieć w sposób lepszy niż nam to tutaj zaserwowano. Nie twierdzę, że ten film jest porażką bo nie jest , nie zasługuje na ocenę niższą niż 3/10, ale też ani gra aktorska nie jest tu co najmniej niezła, ani też SPOSÓB opowiedzenia tej historii ( z dużym potencjałem ) niczym mnie nie zaskoczył. Schemat goni schemat a pojawiające się "drastyczne" scenki stają się w pewnym momencie rutyną w tym filmie na co ja jako widz szybko się uodparniam. Twórcy chyba założyli że zaskakujące zakończenie w zupełności wystarczy żeby zadowolić widzów i po części patrząc na średnią na FW mieli rację, ale to już nie moja sprawa co kogo zadowala bo gusta są różne. Całość filmu odebrałem jak produkcję telewizyjną z dreszczykiem na użytek stacji pokroju AXN czy TV4 a więc serwujące niejednokrotnie filmy B czy C-klasowe ( nie tylko jeśli chodzi o budżet ale i o jakość). Średnia 6.9/10 na FW oznaczałaby że temu thrillerowi bardzo niedaleko jakościowo do Siedem czy Milczenia owiec ( ten sam gatunek ) a tak moim zdaniem nie jest.

ocenił(a) film na 6
armarange

Zgodzę, się historia mimo, że ciekawa, to opowiedziana sztampowo. Używa dużo schematów. Nawet rzeczy, które zaskakują można znaleźć w innych produkcjach.
Mimo tych wad film ogląda się przyjemnie, a dla niedoświadczonego kinomaniaka, będzie to produkcja Bardzo dobra.

PS mimo, że z pozoru jest to ten sam gatunek. Nie porównywałbym tego filmu z "Siedem" ani "Milczeniem Owiec". Tamte filmy były zadeklarowanymi Thrillerami psychologicznymi, a ten udawał na początku horror, więc nie jestem pewien, czy to to samo.