Nieustraszeni bracia Grimm

The Brothers Grimm

2005 1 godz. 58 min.
6,5 69 763
oceny
6,5 10 69763
12 057
chce zobaczyć
6,0 7
ocen krytyków
{"rate":6.0,"count":7}
{"type":"film","id":97041,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Brothers+Grimm-2005-97041/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Nieustraszeni bracia Grimm
  • royo_lilith ocenił(a) ten film na: 4

Czy znacie polskie wydanie baśni z niecenzurowanymi wersjami?Trudno trafić teraz na książkę z oryginalną treścią historii, gdyż większość dzieci pewnie by tego nie strawiło.A mi potrzebny jest duży zbiór z baśniami bez happy endu ;) z góry dzięki za pomoc!

• royo_lilith Ja znalazłam tę 2-tomową perełkę w antykwariacie, ale czasem na allegro są aukcje, trzeba szukać co jakiś czas.

• royo_lilith http://allegro.pl/basnie-braci-grimm-2-tomy-ptak-straszydlo-... To jest link do aukcji na allegro z nieocenzurowaną wersją baśni. Wiem ,bo mam to samo wydanie z krukiem i żabą. Świetne "bajki" np. o dziecku , które było niegrzeczne nawet po śmierci , bo wyciągało z mogiły rączkę , aż wreszcie przyszła mamusia i zbiła dziecko rózgą . Od tej pory nie wyciągało już rączki. Miałem ze 12 lat kiedy to czytałem i od tej pory nie byłem już normalny ;)

• TangoAndWaltz ocenił(a) ten film na: 10

azaliz1 Ja mam chyba to samo, tylko z inną ciut okładką -1995 rok, Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza/Drukarnia Naukowo-Techniczna, W-wa. Zielone okładki, z księciem goniącym lisa i księżniczką uciekającą przed żabą.

• Tzolkin ocenił(a) ten film na: 7

royo_lilith jeśli opowieść nie ma happy endu to nie jest baśnią

• Tzolkin ?? Chociażby co niektóre baśnie Andersena też nie mają happy endu ;)

• royo_lilith Parę lat temu ukazała się antologia Pullmana, na rynku polskim jedne z najbliższych oryginałom wersje.