PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97041}
plakat filmu Nieustraszeni bracia Grimm

Nieustraszeni bracia Grimm

The Brothers Grimm
6,5 70 233
oceny
6,5 10 1 70233
12 230
chce zobaczyć
5,7 10
ocen krytyków
Nieustraszeni bracia Grimm

Bracia Grimm podróżują od wioski do wioski, przekonująć mieszkańców, że muszą poddać się egzorcyzmom, bo w ich domach żyją potwory nie ztego świata. Problem pojawia się, gdy okazuje się, że w jednej z wiosek mieszkają prawdziwe zjawy i zła królowa...

opis użytkownika

Nieustraszeni bracia Grimm to oszuści, którzy wędrują od wioski do wioski przekonując mieszkańców, że w ich domach mieszkają demony, wiedźmy i inne potwory rodem nie z tego świata i oferują swoje usługi wypędzania ich z domostw. Zjawa owszem, pojawia się i straszy, ale o tym, że jest to ich druh przebrany za potwora, nikt już wiedzieć nie musi... Pewnego dnia bracia trafiają do miasteczka Marbaden, które naprawdę jest nawiedzone. W ponurym lesie otaczającym wioskę od jakiegoś czasu giną dziewczęta. Nasi bohaterowie, chcąc nie chcąc, będą musieli rozwiązać tę zagadkę. Ma im w tym pomóc nieustraszona traperka, twarda, niezależna i wykształcona Angelika, której siostry też zostały porwane.

opis użytkownika

Pełna przygód i akcji opowieść o Jakubie i Wilhelmie Grimm, którzy podróżują od wioski do wioski, przekonując ich mieszkańców, że muszą poddać się egzorcyzmom, gdyż w ich domach żyje mnóstwo potworów rodem nie z tego świata. Problem pojawia się w momencie, gdy bohaterowie odkrywają, że w jednej z wiosek mieszkają prawdziwe zjawy...
Wielki Terry Gilliam powraca z filmem, w którym straszą duchy, zdarzenie goni zdarzenie, iskrzy się magia i humor rodem z filmów Monty Pythona. W roli poskramiaczy demonów występują Matt Damon i Heath Ledger. Monica Bellucci wciela się natomiast w postać zjawy nie z tej ziemi.
Nieustraszeni bracia Grimm to jedna z największych produkcji wytwórni Miramax w ostatnich latach. Na szczególną uwagę zasługuje scenografia, stworzona z ogromnym przepychem oraz efekty specjalne na miarę XXI-go wieku.

opis dystrybutora kina

Mała dziewczynka jest ciężko chora, zostaje przy niej mama i jeden z braci, drugi zostaje wysłany by sprzedać krowę, a za otrzymane pieniądze ma kupić lekarstwo dla siostrzyczki. Kiedy wraca jest cały szczęśliwy i oznajmia, że spotkał kogoś, kto ofiarował mu magiczną fasolę za krowę. Niestety padł ofiarą okrutnego żartu. Piętnaście lat później, dorośli już bracia parają się zabijaniem demonów i upiorów w małych miasteczkach. Jednak wojsko, z francuskim generałem Letombe na czele, ma podejrzenia co do ich prawdziwej działalności i zleca im zdemaskowanie innych oszustów nękających małe miasteczko Marbaden.

opis użytkownika

Tytułowi nieustraszeni bracia Grimm to oszuści, którzy pod pozorem uwolnienia mieszkańców wiosek i małych miasteczek od zjaw i upiorów wyłudzają od nich pieniądze. W tym niecnym procederze pomaga im dwoje współpracowników odpowiedzialnych za pojawianie się wyimaginowanych upiorów oraz za "efekty specjalne" towarzyszące tym pojawieniom. Kiedy zostają zdemaskowani, aby uratować życie swym współpracownikom decydują się na odnalezienie prawdziwego upiora porywające małe dziewczynki w miejscowości Marbaden. Proste z pozoru zadanie okazuje się jednak niemal ponad siły braci.

opis użytkownika

Rok 1811, Niemcy znajdują się pod okupacją francuską. W miejscowości Karlstadt zostają zdemaskowani oszuści podający się za pogromców upiorów, są nimi bracia Jacob i Wilhelm Grimm. Aby uratować życie kompanów i własne zgadzają się rozwiązać zagadkę znikających dziewczynek w Marbaden. Dla bezpieczeństwa, aby nie uciekli, zostaje wysłany z nimi Mercurio Cavaldi. Wszystko wskazuje na to, że pobliski las został zaczarowany i to właśnie on porywa małe dziewczynki. Do pomocy braciom przystaje Angelika, której dwie siostry zostały porwane jako pierwsze.

opis użytkownika

Historia dwóch braci - Jakuba i Wilhelma Grimm - którzy podróżują od wioski do wioski, przekonując mieszkańców, że muszą się poddać odprawieniu egzorcyzmów, bo w ich domach żyje mnówstwo duchów i potworów rodem nie z tego świata. Bracia oczywiście sami w to nie wierzą. Są zwykłymi naciągaczami, wykorzystującymi ciemnotę wieśników. Problem pojawia się w momencie, gdy odkrywają, że w jednej z wiosek naprawdę straszą zjawy.

opis użytkownika

Dwaj oszuści, Jakub i Wilhelm, wędrują od wioski do wioski, wmawiając wieśniakom, że w ich domach grasują demony. Jedyny sposób, żeby się ich pozbyć, to egzorcyzmy, które za opłatą oni mogą odprawić. Proceder trwa aż do chwili, gdy bracia trafiają do osady Marbaden. Od pewnego czasu w niewyjaśnionych okolicznościach znikają stamtąd dziewczęta.

opis użytkownika