PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97041}
plakat filmu Nieustraszeni bracia Grimm

Nieustraszeni bracia Grimm

The Brothers Grimm
6,5 70 327
ocen
6,5 10 1 70327
12 292
chce zobaczyć
5,7 10
ocen krytyków
Nieustraszeni bracia Grimm
powrót do forum filmu Nieustraszeni bracia Grimm
 • Megumi_chan ocenił(a) ten film na: 10

  Jaka jest wasza ulubiona scena?
  Wg. mnie jest to jak ten błotny stwór bodajże ze studni wychodzi (dawno oglądałam nie pamiętam) i zabiera temu dziecku oczy (i usta?). To było przerażające i zarazem wstrząsające. A to dziecko jeszcze później za tymi oczami szukało.

 • Davidoff_Novothny ocenił(a) ten film na: 7

  Megumi_chan Dokładnie. To była najlepsza scena w całym filmie. Niezła jeszcze była z tym koniem, co tego dzieciaka dorwał. No i śmiechowa jak Grimi lizał żabę, a jej się widać spodobało bo odwróciła się jednoznacznie na plecy;)

 • TangoAndWaltz ocenił(a) ten film na: 10

  Davidoff_Novothny Zważywszy na to, że skóra niektórych gatunków żab i ropuch wydziela substancje toksyczno-drażniące, nie zdziwiłabym się, że po lizaniu żaby zobaczy ktoś więcej, niż normalnie.
  Nie palmy zioła, liżmy żaby :D

 • dominik1809 ocenił(a) ten film na: 7

  TangoAndWaltz Przez scene z koniem miałem przez chwile uraz i czułem strach do tych zwierząt.

 • Megumi_chan A dla mnie definicja "sceny" to malarskość. Zapadły mi w pamięć np.silne czerwienie w siedzibie Królowej Luster, przypomniało mi się wtedy malarstwo Beksińskiego (wcześniej też czasem mi się z pewnymi scenami kojarzyło). Mam też przed oczyma przejaskrawioną żółć sceny finałowej - w widoku wioski (jak u Wyczółkowskiego czy w pracach Bractwa Prerafaelitów) . Gilliam myśli obrazami, bo też patrzeć i marzyć plastycznie, barwnie, nauczyli nas wielcy malarze, np. owi prerafaelici, których dziedzictwo często odnajdywałem w tym filmie.