PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36815}

Niewolnicy Nowego Jorku

Slaves of New York
5,4 88
ocen
5,4 10 1 88
Niewolnicy Nowego Jorku
powrót do forum filmu Niewolnicy Nowego Jorku

Jestem trochę zaskoczony niską oceną jaką podsumowano ten film. Wartością tego typu dzieł nie jest być może sama narracja. Ich znaczenie ukrywa się gdzie indziej - stanowią one bowiem dokumentację czasu, w którym powstały i z tego względu z biegiem lat zasługują na coraz większą uwagę.
A film ów niezwykle trafnie podsumowuje dekadę lat 80' i artystowską bohemę Nowego Jorku tego właściwie dosyć przyjemnego (zwłaszcza pod jego koniec) dziesięciolecia.
Urocza i ujmująca Bernadette Peters w roli starającej się zrobić karierę projektantki kapeluszy, przemierza pełne indywidualistów, dziwaków i artystów zaułki tętniącego życiem i modą Nowego Jorku, przeżywając nieustannie swoje romansowe rozterki. To tutaj, w tym mieście, stolicy świata rodzą się nowe trendy, nowe tendencje i style, które lada monet opanują cały świat. To tutaj nikomu nieznany wizjoner z małej kawalerki rychło może stać się międzynarodową gwiazdą ...
Baernadette stara się skorzystać ze swojej szansy, schwytać swoje 5 minut sławy.
Bardzo "Warholowski" film, bardzo w nastroju lat 60. Na pewno - wart większej uwagi.

użytkownik usunięty
fender31

zgadzam się bardzo z Twoją wypowiedzią , bardzo trafna recenzja ,.mnie film zachwycił podobnie go odebrałam.

fender31

Warto zaznaczyc, ze film powstal na bazie bestselleru TamyJanowitz, o takim samym tytule.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones