PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=684143}

Nieznajomy nad jeziorem

L'Inconnu du Lac
6,0 2 635
ocen
6,0 10 1 2635
7,0 14
ocen krytyków
Nieznajomy nad jeziorem
powrót do forum filmu Nieznajomy nad jeziorem

Po wyjściu z kina zastanawiałam sie nad całą tą historią. Pomyslałam, że Franck w końcu wpakował się sam w te zbrodnie popełnione przez kochanka, w końcu zostal w tym lesie sam z dowodami zbrodni. Ale później pomyslałam sobie, że ten inspektor policji dziwny jakiś jest i bezradny. Szuka tropów wieczorem sam, daje się tak fatalnie zaskoczyć. W końcu pomyślalam, ze ta historia to jest sen, który sie przytrafił Franckowi na tej plaży...

ocenił(a) film na 9
game125

Inspektor to był żarcik, cudownie niewidoczny. Dobre filmy francuskie lubią policję- to jest najbardziej francuska rzecz od Godarda do Leona Zawodowca.

game125

a mi się ten inspektor skojarzył z reżyserem - jakiś taki odklejony od rzeczywistości, poszukujący, męczący aktorów. a na koniec dostaje jeszcze kuku za to, że porwał się na coś, co postanowiło żyć własnym życiem :)

ocenił(a) film na 6
game125

Mnie wydaje się, że postać inspektora wprowadza kontrast pomiędzy rzeczywistością bywalców plaży a, nazwijmy to, światem zewnętrznym. Inspektor jako jedyny jest "obcym" i próbuje zrozumieć pozostałych bohaterów zestawiając ich z konwencjonalnym społeczeństwem, gdzie istnieją takie zachowania jak poczucie solidarności. Dziwi go, że faceci z plaży nic sobie nie robią z tragedii chłopaka i zupełnie nie rozumie dlaczego Franck nie chce współpracować.

To moja ulubiona postać w filmie. Inspektor jest najbardziej ludzki ze wszystkich bohaterów obrazu. Obserwuje nie oceniając. Zadaje Franckowi trudne pytania nie krytykując przy tym jego zachowań i standardów obowiązujących na plaży.

Tak mi się zdaje bo nic nie wiem o psychoanalizie wspomnianej przez recenzenta ;).

J.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones