PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=595010}

Niezniszczalni 2

The Expendables 2
6,9 123 583
oceny
6,9 10 1 123583
6,5 20
ocen krytyków
Niezniszczalni 2
powrót do forum filmu Niezniszczalni 2

9/10

ocenił(a) film na 9

Sequel stanowi rozwinięcie pomysłu (swoja drogą genialnego) przedstawionego w pierwszej części. Rozwinięcie znaczy w tym przypadku podniesienie na kolejny poziom – jeszcze więcej gwiazd, jeszcze więcej zabawy i jeszcze więcej strzelania. Mięśnie, motory, samoloty, dużo eksplozji, broń wszelaka (od klasyki czyli kastetów po wozy bojowe), słowem – czego dusza zapragnie. Największa atrakcję stanowią jednak aktorzy, którzy z dużym dystansem podchodzą do siebie, swego wieku i swoich bohaterów. Często i chętnie tworzą autoironiczne portrety, przywołując skojarzenia ze swych kultowych filmów („Terminator” rządzi). Trzeba też przyznać, że scenarzyści naprawdę się wysili wplatając w dialogi cytaty i tworząc zmyślne gry słów, które potrafią rozśmieszyć do łez. Poza tym mamy kapitalną interakcję między Sylvestrem Stallone’em i Jasonem Stathamem (tak, nadal zakochany), powrót Arnolda Schwarzeneggera (wiecie, he’s back), pogardliwe spojrzenia Bruce’a Willisa, rozkosznego w swej nieporadności Dolpha Lundgrena i wcielenie zła – Jean-Claude Van Damme’a. Wisienką na tym testosteronowym torcie jest jednak mistrz – Chuck Norris. Sceny z jego udziałem, a szczególnie opowieść o kobrze to po prostu poezja.

chelsea_6

Troszkę dopisac i genialna recenzja ;) z każdym słowem zgadzam się w stu procentach ;)

użytkownik usunięty
xxxCELEBxxx

ja się zgadzam w 200% :D

ocenił(a) film na 10

kto się nei zgadza dostaje strzał ostrzegawczy ;)

ocenił(a) film na 8
Expendable91

ja się zgadzam w 300% ;-)

chelsea_6

Dla mnie wszystko spoko tylko te przeskoki między scenami masakryczne... w ciągu 1minuty dzieje się więcej niż można by było sensownie ogarnąć.

ocenił(a) film na 10
chelsea_6

też się zgadzam. zobaczymy jak sprawdzi się ex3

ocenił(a) film na 3
chelsea_6

a co ze scenami jak ucieczka spuszczając się na linie(po pierwszej akcji), poźniej rozbrajanie bomby na kilka sekund przed wybuchem? też się scenarzysci popisali?
jak wpadli w zasadzke w lesie we mgle? wyglądało bardziej jak spacer dziadków amatrorów niż wyszkolony oddział...
wiem że trzeba przymknąć oko ale bez przesady, jedynka fajna ale tu wytrwałem 40 min

ocenił(a) film na 9
elMCmarco

Jak dla mnie łezka się w oku zakręciła jak zabili tego Bila,i wtedy Stallone powiedział że czemu ci co chcą żyć giną a ci co nie powinni żyją,jakby się nad tym zastanowić to ma jednak sens co on powiedział

ocenił(a) film na 3
dawid30071997

chyba nie dotrwałem do tego moementu, może kiedyś zrobię drugie podejście zobaczymy ;)

ocenił(a) film na 9
chelsea_6

Wrzucę swoje 3 grosze :) Expendables 2 to przede wszystkim bardzo dobra reżyseria (Westowi zdecydowanie wyszły sceny bardziej poważne, czemu Stallone w "jedynce" nie podołał), wianuszek gwiazd, co się rzadko spotyka w klasyce kina akcji (zazwyczaj mamy jednego sławnego aktora, a reszta jest "na doczepkę"), i piękno sztuki zabijania. Każdy strzał czy rzut nożem to prawdziwa finezja. Tak więc również zgadzam się z chelsea_6 w 100% :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones