PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=595010}

Niezniszczalni 2

The Expendables 2
6,9 123 594
oceny
6,9 10 1 123594
6,5 20
ocen krytyków
Niezniszczalni 2
powrót do forum filmu Niezniszczalni 2

jest po prostu żałosne... Aktorzy w filmie mówią co innego lektor mówi co innego.

ocenił(a) film na 6
prof_mateusz27

To oglądaj z napisami albo oryginalną wersję- Proste.

RAC_79

Napisy do tego filmu są tak samo przetłumaczone. Wiem, że lepiej obejrzeć oryginalną wersję.

ocenił(a) film na 6
prof_mateusz27

Musi być kilka wersji napisów-poszukaj jeszcze.

RAC_79

Tak, ale ja mówiłem o tych oficjalnych.

ocenił(a) film na 6
prof_mateusz27

Nic nowego! nie od dziś wiadomo że polskie listy dialogowe "te oficjalne" rzadko kiedy są dobre. W jakimś filmie jakiś czas temu obejrzanym przeze mnie lektor oficjalnie przetłumaczył (przeczytał co mu ktoś przetłumaczył) słowo "Dutch" jako Duńczyk. Takich przykładów można by mnożyć i chodzi nawet o inny dobór słów tylko o kompletne przeinaczanie kontekstu. Jak zaczynał królować DVix jakieś 15 lat temu, tworzyły się grupy tworzące napisy do "spiraconych" filmów. W krótkim czasie ci kolesie nabrali takiej wprawy że ich tłumaczenia były o niebo lepsze od oficjalnych, bez zbyt opiekuńczej cenzury ale też bez niepotrzebnych wulgaryzmów z trafnie oddanymi zwrotami "nieprzetłumaczalnymi". No po prostu pełen profesjonalizm.

użytkownik usunięty
dam1lor

Duńczyk- dobre, dobre, ale Starship Troopers nie przebiłeś. Tam "one year earlier" przetłumaczyli na "rok później" :)

ocenił(a) film na 10
prof_mateusz27

oglądaj najlepiej w orginalnej wersji. angielski w tym filmie nie jest aż tak trudny

Expendable91

Wiem, z tym filmem to sobie jeszcze można poradzić.

ocenił(a) film na 10
prof_mateusz27

Ja mam wersje z Gryżonia z lektorem Pl i jestem usatysfakcjonowany .W kinie akcji liczy się akcja i przemoc a nie paplanie .

ocenił(a) film na 7
prof_mateusz27

Ogarnij jezyk angielski bo to wstyd w takim wieku nie znać.

TheAmazingPudding

A czy ja napisałem, że nie rozumiem tego filmu po angielsku ?

użytkownik usunięty
TheAmazingPudding

Jakby nie znał angielskiego, to jak według Ciebie porównałby oryginalny tekst z tłumaczeniem? Myślisz czasem?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones